Bu haber kez okundu.

Kosgeb kredi sonuçları 2017 sıfır faizli işletme kredisi bugün açıklanıyor

KOSGEB 50 bin TL kredi başvuru sonuçları sorgu ekranı kosgeb.gov.tr'de erişime açılıyor. Kosgeb faizsiz kredi başvurusu yapan işletme sahipleri, kendilerine 50 bin liralık kredinin çıkıp çıkmadığını bu sayfada bulunan sorgulama ekranı üzerinden kontrol edebilecekler. Ayrıca 2017 Yılı KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği almaya hak kazananlara SMS ve e-posta yoluyla bilgilendirme mesajı gönderilmesi bekleniyor.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı'nca KOBİ'lere 50 bin TL faizsiz kredi başvuru sonuçları bugün açıklanıyor. KOSGEB kredileri için binlerce KOBİ'nin heyecanla beklediği sonuçlar kurumun internet sitesinden açıklanacak. Maliye Bakanlı Naci Ağbal KOSGEB kredi başvuru sonuçları için geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada ''27 Şubat'ta inşallah sonuçları açıklayacağız'' diyerek beklenen müjdeyi vermişti.

KOSGEB kredisi başvuruları 20 Şubat 2017 tarihinde sona ermişti. Bugün ise beklenen sonuçların açıklandığı öğrenildi. 50 bin lira üst limiti olan faizsiz krediyi çeken işletmelere geri ödeme koşullarında ise büyük kolaylık sağlanıyor. Krediler, ilk 12 ay ödemesiz üçer aylık eşit taksitler halinde ödemeli olmak üzere 36 ay vadeli olacak şekilde ödenecek.

KOSGEB KREDİSİ ÇEKİLECEK BANKALAR

KOSGEB kredi başvurusu olumlu sonuçlanan işletmeler, kredi işlemlerini Akbank, Denizbank, QNB Finansbank, Garanti Bankası, Halkbank, İş Bankası, Vakıflar Bankası, Yapı ve Kredi Bankası ile Ziraat Bankası şubelerinden tamamlayabilecekler. Bankaların kredi koşullarında değişiklik yapma ve kredi verip vermeme konusundaki kararı ise saklı tutuluyor. Yani banka, hangi işletmeye kredi verip vermeyeceğine kendisi karar verecek.

KOSGEB KREDİSİ NE ZAMAN ÇEKİLECEK?

Kredisi onaylanan esnaflar kredilerin ne zaman kullandırılacağını merak ediyor. Konuyla ilgili Kosgeb'den yapılan net bir açıklama yok. Ancak kredi çekmeye hak kazanan KOBİ'ler gerekli işlemlerin yapılmasının ardından kısa süre sonra kredilerini kullanabilecekler. Yani süre olarak işletmeler en geç bir ay içinde kredi kullanabilecek.

- KOSGEB 50 bin lira faizsiz kredi başvuru sonuçları açıklandığı anda aşağıdaki sorgu ekranı üzerinden sonuçları kontrol edebilirsiniz.

KOSGEB kredi başvuru sonuçlarını sorgulamak için tıklayınız

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
RAHA SALEH 1 yıl önce

bir kredi ihtiyacim var? nedense bir kredi için mi ariyorsunuz? bugün hizli kredi almak için simdi bizimle irtibata geçiniz...

Avatar
bayan susan famish 10 ay önce

hepinize merhaba,

ben bayan susan famish'im, bu ifadeyi yazıyorum, çünkü bayan clara morgan'ın ailem ve ben için yaptıklarına çok minnettarım. düşündüğümde bir daha gelmediğine ve ailenin bize tekrar hayatta hissettirmeyeceğini düşündüğümde % 2 düşük faiz oranı kredisi i̇nternette hâlâ gerçek kredi kredi kaynakları bulunduğunu hiç düşünmemiştim ama benim için en büyük sürprizimden dolayı, çok fazla zaman kaybetmeden kredi aldım, bu nedenle herhangi bir maddi sebebten dolayı bir kredi arıyorsanız o zaman, bayan clara morgan'a via'ya e-posta göndermenizi tavsiye ederim: {clara_morgan@outlook.com} i̇şlem hakkinda ayrıntılı bilgi için

herşeyi̇n gönlünüzce olmasi di̇leği̇yle

saygılarımla
bayan susan famish...