Bu haber kez okundu.

Kredi Kartı borç yapılandırma çalışmaları tamamlanıyor

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Mehmet Ali Akben, vatandaşların kredi kartı borçlarını ödeyebilmeleri için gerekli olan düzenleme çalışmalarının başladığını açıkladı. Akben, tüketici kredileri ile kredi kartından yapılacak olan alışverişlerdeki taksit sayısının da artırılacağını ifade etti.

Ali Akben konuyla ilgili olarak, ''Kredi kartı borcu yapılandırma çalışmalarının 1 hafta ya da 10 gün içerisinde tamamlanacağını tahmin ediyorum'' dedi.

KREDİ KARTI BORÇLARI YAPILANDIRMA İŞLEMİ NASIL YAPILACAK?

Kredi kartı borcu olan tüketiciler, kredi kartı borçlarını yapılandırarak ödeyebilecekler. Henüz kredi kartı borç yapılandırma işlemi ile ilgili detaylı bir açıklama yapılmadı. Ancak BDDK Başkanı Akben, ''Gecikmeye düşen alacaklara ilgili yapılandırmaya yönelik çalışma içerisindeyiz'' diyerek kredi kartı borçlarının yapılandırılacağının müjdesini verdi.

Akben, tüketici kredisi borçları ve kredi kartı borçları ödemelerinin esnetilebilmesi amacıyla çalışmaların devam ettiğini belirterek, ''Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ve Türkiye Bankalar Birliği başta olmak üzere diğer ilgili kurumlarla birlikte çalışıyoruz. Detaylı çalışma en kısa sürede tamamlanacak.'' dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×