Öne Çıkanlar feto YASİR KAYA KİMDİR Phi Phi adası 8 maaş tazminat başörtüsünü çıkarıp yerine şapka

Kurban Bayramı'nda 1 milyon kişi tatile çıktı

Kötü bir sezon geçiren turizm sektöründe yüzler 9 günlük bayram tatili ile güldü. Bayramda Ege ve Akdeniz'deki otellere ilgi hayli yüksek oldu.

- Bu haber 44 kez okundu.

Kurban Bayramı'nda 1 milyon kişi tatile çıktı
Kurban Bayramı hareketliliği turizmcilerin yüzünü güldürdü. 9 günlük bayram tatilini fırsat bilen vatandaşlar Ege ve Akdeniz kıyılarındaki otelleri doldurdu. Doluluk oranı yüzde 90'ın üzerine ulaştı.

Geçen yıla göre bu bayramda yüzde 40 turist artışı yaşanıyor. Kurban Bayramı için yapılan 700 bin rezervasyon turizmcinin de yüzünün gülmesine sebep oldu. Turizmciler, bu bayram tatilinin geçen sene ki tatille kıyaslandığında kendileri için cansuyu olduğunu ve yüzde 20 daha yukarıda turist sayısında artış olduğunu ifade ediyorlar.

Antalya'da turizmciler Kurban Bayramı'nda fiyat artışı yapmadı. Bunun da vatandaşların otellerdeki doluluk oranının artmasına büyük fayda sağladığı belirtiliyor. Öte yandan tur şirketlerinin hazırladıkları tur paketleri ile 1 milyon kişinin de tatile çıktığı, turizm ve ulaştırma sektörünün bu sayede 3 milyar TL kazandığı gelen bilgiler arasında.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×