Öne Çıkanlar feto 2017 AÖL 3 Dönem Sınav Sonuçları lys tercih sonuçları 2017 1 mayısı kimler kutlar dgs sonuçları 2017

Kurban Bayramı'nda köprüler ve otoyollar ücretsiz mi?

Kurban Bayramı tatili bugün mesai bitiminden sonra başlıyor. 9 gün boyunca sürecek olan tatil için en çok merak edilen konuların başında ise köprü ve otoyolların ücretsiz olup olmayacağı geliyor. Peki ücretsiz olacak mı?

Kurban Bayramı'nda köprüler ve otoyollar ücretsiz mi?

9 günlük bayram tatilinden dolayı yaklaşık 30 milyon vatandaş bu akşamdan itibaren yollara çıkacak. Her bayramda olduğu gibi Türkiye genelinde yoğun bir araç trafiği yaşanacak. Peki bayramda köprü ve otoyollar ücretsiz mi? Bu sorunun cevabını Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan verdi.

KÖPRÜ VE OTOYOLLAR ÜCRETSİZ Mİ?

Bakan Arslan, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinin 10 Eylül Cumartesi günü başlayacağını hatırlatarak, bu süre boyunca yaklaşık 25 - 30 milyon vatandaşın yollara çıkmasını beklediklerini ve bundan dolayı da demiryolları, denizyolu ve havalimanlarında çeşitli önlemlerin alındığını açıkladı.

Bakan Ahmet Arslan açıklamasında; Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından işletilmekte olan otoyollar ile köprülerden de araçların ücretsiz geçebileceğini ifade etti.

OSMAN GAZİ ve YAVUZ SULTAN SELİM KÖPRÜLERİ ÜCRETLİ

Karayolları Genel Müdürlüğü'nün (KGM) işlettiği tüm otoyollar ve köprülerden geçişler bayram boyunca ücretsiz olacak. Ancak Yap-İşlet-Devret modeli ile inşa edilen Osmangazi Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile bu köprülere bağlantısı bulunan otoyollardan geçiş yapacak olan sürücüler tarifede belirlenen ücreti ödeyerek geçebilecekler.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×