Bu haber kez okundu.

Memurların zamlı temmuz maaşları ne kadar? Memurlar ne kadar zam alacak?

Açıklanan haziran ayı enflasyon rakamlarının ile birlikte devlet memurlarının alacağı enflasyon zammı da belli oldu. Memurların alacağı temmuz zammı belli oldu. Peki memurlar 2017 temmuz maaşları ne kadar? Memurlar ne kadar zam alacak detaylar abchaber.com'da

Buna göre memurlar, temmuz ayında alacakları yüzde 4'lük toplu sözleşme zammına ek olarak yüzde 2.89 oranında enflasyon farkı zammı alacak. Böylece temmuz ayında memur maaşlarına yapılacak zam yüzde 6.89 olacak.

Memurlarla imzalanan toplu sözleşmeye göre, 2017 yılı ilk altı ayına ilişkin enflasyon artış oranının yüzde 3’ten fazla çıkması durumunda fazla çıkan kısım maaşlara zam olarak yansıyacaktı.

MEMURLARIN TEMMUZ ZAMMI YÜZDE 6.89 

Tüketici Fiyatları Endeksi'nin (TÜFE) 2017 yılının ilk altı aylık döneminde yüzde 5.89 artması nedeniyle, yüzde 3'ü aşan yüzde 2.89'luk bölüm memurların Temmuz maaşlarına ilave edilecek. Memurlar ayrıca Temmuz'da toplu sözleşmeleri gereği yüzde 4 oranında önceden belirlenen zammı alacak. Böylece memur maaşlarına yapılan zam yüzde 6.89'u bulacak.

Anahtar Kelimeler:
Memur ZammıTemmuz Zammı
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×