Öne Çıkanlar survivor 30 nisan neler olacak Adnan Öztürk Kimdir feto adnan öztürk nereli biyografisi adnan öztürk ne iş yapıyor

Merkez Bankası faiz indirimi sonrası dolar ne kadar?

Merkez Bankası faiz indirimi yaptı. Bu kararın açıklanmasından sonra ise en çok merak edilen konu 'Dolar' ın ne kadar olduğu. Faiz indiriminden sonra dolar kurunda gözle görülür bir düşüş yaşanıyor.

Merkez Bankası faiz indirimi sonrası dolar ne kadar?
Merkez Bankası faiz indirimi görüşmeleri sonucu belli oldu. Merkez Bankası son dakika haberi ile birlikte faiz indirim kararı aldığı öğrenildi. Ağustos ayı Para Politikaları Kurulu (PPK) kararına göre; faiz üst koridorunda 25 baz puanlık indirim yapıldı.

Merkez Bankası son dakika faiz indirimi kararını açıkladı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) Ağustos ayı Para Politikaları Kurulu (PPK) kararına göre, faiz üst bandında 25 baz puan indirim yapılarak faizleri yüzde 8,50'ye düşürdü. Politika faizi yüzde 7,50'de, faiz koridoru alt bandı ise yüzde 7,25'te sabit bırakılmasına karar verildi.DOLAR DÜŞTÜ

Merkez Bankası son dakika faiz indirimi kararı ile birlikte ilk tepkilerde görülmeye başlandı. Bunlar arasında en önemli olanı ise karar öncesinde 2,94 TL'nin üzerinde olan Dolar'ın 2,9350 TL seviyesine gerilemiş olması.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×