Bu haber kez okundu.

MKEK 242 Lise Mezunu İşçi Alacak

Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu Devlet Personel Başkanlığı resmi sayfasından duyurduğu ilanda 242 lise ve dengi okul mezunu sürekli işçi alacak. Yapılacak alımlarda 2016 KPSSP94 türünden en az 60 puanı olan adayların başvuru yapacabilecek.Peki MKEK hangi branş ve sayıda kaç kişi alacak detaylar abchaber.com'da.

Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu Ankara, Kırıkkale ve Çankırı’da bulunan işyerlerinde çalıştırılmak üzere, aşağıda belirtilen branş ve sayılarda lise ve dengi okul mezunu toplam 242 daimi işçi alımı yapılacaktır.

HANGİ PUAN TÜRÜNDE ALIMLAR YAPILACAK

Taleplerde 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçları geçerli olup, İŞKUR tarafından 2016 KPSSP94 türünden en az 60 puanı olan adayların başvuruları kabul edilecektir.Başvurular, Türkiye İş Kurumu aracılığıyla yapılacaktır. İlan detayları ve başvuru süresi Türkiye İş Kurumu internet sitesinden takip edilebilir.

BAŞVURULAR NEREDEN YAPILACAK

Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde talebin yayımlandığı yerdeki Türkiye İş Kurumu İl/Şube Müdürlüğünden veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapabilirler.

Ayrıca http://www.mkek.gov.tr/tr/Duyurular.aspx resmi internet sayfasından takip edilebilecek.

ALIMLAR NASIL YAPILACAK

Alınacak sürekli işçiler için, Türkiye İş Kurumu İl Müdürlüklerinden talepte bulunulmak suretiyle 09.08.2009 tarih ve 27314 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine uygun olarak işlem yapılacaktır.

HANGİ BRANŞTAN HANGİ BÖLÜMDEN KAÇ KİŞİ ALINACAK

Yapılacak olan alımlar için Makine,Elektirik,Kimya,Kaynakçı,Torna Tesviye,CNC teknisyeni,Bilgisayarlı Makine İmalatı,İklimlendirme veSıhhı Tesisat,

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×