Bu haber kez okundu.

Motorine bir zam daha! Hem de bu kez...

Akaryakıt zammında işin ucu iyice kaçtı. Motorine bir zam daha geldi. Petrol İşverenler Sendikası, 12 Nisan gece yarısından itibaren motorinin litre fiyatına 17 kuruş zam yapılacağını duyurdu. Motorine en son 24 Şubat'ta 13 kuruş zam yapılmıştı.

Akaryakıt zamlarının hızı düşmüyor. 26 Mart'ta benzine yapılan zammın ardından şimdi motorine zam geldi. Vatandaş ne yapacağını şaşırdı.

Motorine 17 kuruş zam

Araç sahiplerini üzecek haber Petrol ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS)'den geldi. Yapılan açıklamada, motorinin litre fiyatına 12 Nisan'dan geçerli olmak üzere 17 kuruş zam yapılacağı belirtildi. Bilindiği üzere en son akaryakıt zammı 26 Mart'ta benzine gelmişti. 12 kuruşluk zamla birlikte benzinin litre fiyatı baı doğu illerinde 6 lirayı aşmıştı.

İşte PÜİS'in yaptığı o açıklama:

"12.04.2018 perşembe gününden geçerli olmak üzere motorin grubunda 17 kuruş fiyat artışı beklenmektedir. Benzin grubunda fiyat değişikliği beklenmiyor." 

Yapılacak bu zamla birlikte İstanbul'da motorinin litre fiyatının 5.5 TL civarına gelmesi bekleniyor.

Motorine en son 24 Şubat'ta zam yapılmıştı

Motorine en son 24 Şubat'ta 13 kuruş zam yapılmıştı. Ayrıca 14 Şubat'ta da motorinde 17 kuruşluk bir indirime gidilmiş ve motorinin litre fiyatı 5 liranın altına gerilemişti.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×