Bu haber kez okundu.

OHAL'de SGK işten çıkış kodları yenilendi
Sigortalı işten çıkış kodları yenilendi. Sosyal Güvenlik Kurumu'nun 2016-16 sayılı genelgesi ile Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) Paralel Devlet Yapılanması (PDY) kapsamında kapatılan işyerler için işten çıkış kodu '36 OHAL KHK' olarak belirlendi. SGK'dan yapılan açıklamada kapatılan FETÖ kurumlarındaki işten çıkışlarda bu kodun kullanılacağı belirtildi. Güncel SGK İşten Çıkış Kodları Listesi haberimizde.

Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (SGK) işten çıkış nedeni alanına bakıldığında burada önceki işten çıkış sebeplerine ek olarak 36-OHAL/KHK açıklanmasının eklendiğini görmek mümkün. Genelgede ilan edilen çıkış kodu 36 kodunu FETÖ/PDY kapsamına giren işyerleri için çıkış yaparken kullanmak gerekiyor.

SGK YENİ İŞTEN ÇIKIŞ KODLARIElbette uygulama henüz yeni olduğu için uygulayıcıların kullandıkları paket programları güncellemeleri gerekmekte. Aksi takdirde 36-OHAL/KHK kodu işten çıkış nedenlerinde gözükmeyecektir. Bu noktada uygulayıcıların işten çıkış yaparken oldukça dikkatli olmaları gerekiyor. İşten çıkış kodu bu uygulamaya uyan işyerlerinin işten çıkışları verirken bu koda dikkat etmeleri son derece önemlidir.

Kaynak: Sosyal Güvenlik Uzmanı Taner ÖZDEMİR / muhasebenetwork.com
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×