Bu haber kez okundu.

Osman Gökçek kimdir? ATO Başkanı adayı oldu!

Herkesin merak ettiği ATO'nun yeni başkanlığına Osman Gökçek aday oldu. Türkiye'nin ikinci büyüklüğe sahip olan Ankara Ticaret Odası'nda bu sabah ilk olarak 11 kişilik yönetim kurulundan 9 kişi istifa etmişti. Öğleden sonra yapılan yönetim kurulu toplantısından sonra ise ATO Başkanı Salih Bezci istifa ettiğini açıkladı.

NEDEN İSTİFA ETTİ?

Ankara Ticaret Odası başkanlığı görevinden istifa ettiğini basın mensuplarına bildiren Salih Bezci, hem şehir içinde hem de şehir dışındaki işlerinin yoğunluğundan dolayı zaten 3 aydır istifa etmeyi düşündüğünü belirterek, ailesinin de isteği doğrultusunda istifasını sunduğunu söyledi.

Basın mensuplarının bundan sonraki sürecin nasıl işleyeceğine dair sordukları soruya ise Bezci, ''Süreç TOBB'un kontrolünde ilerleyecek. Muhtemelen kayyum atanır, bir ay içerisinde de seçime gidilerek, yeni başkanı seçilir.'' diye konuştu. Bezci, 12 yıl ATO Başkan Vekili olarak görev yapmıştı. 2011 Mart ayında yapılan seçimle ATO Başkanı seçilmişti.

ATO'NUN YENİ BAŞKAN ADAYI

Salih Bezci'nin istifa kararının ardından Beyaz TV'nin Genel Müdürü ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in oğlu Osman Gökçek, ATO Başkanlığı'na adaylığını koyduğunu açıkladı.

ATO Başkan Adayı Osman Gökçek

OSMAN GÖKÇEK KİMDİR?

12 Ekim 1983 yılında Ankara’da doğan Osman Gökçek İlkokulu Hamdullah Suphi İlkokulu’nda okuduktan sonra ortaokulu TED Ankara Koleji’nde tamamladı. Lise öğretimine Samanyolu Koleji’nde devam etti. Başkent Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümünden mezun oldu.

2002 senesinde kurulmuş olan Keçiören Gençlik Derneği’nin 9 Mart 2003 tarihinde olan kongresinde başkanlığa seçilen Gökçek, Keçiören’in ardından Ankara’da birçok ilçede derneğin örgütlenmesine yardımcı olmuş ve daha sonra 15 gençlik derneğini bir araya getirerek Başkent Gençlik Federasyonu’nu kurmak için öncülük etmiştir.

Osman Gökçek, 2010 yılından beri Beyaz TV Genel Yayın Koordinatörü olarak çalışmaktadır.

Doğum: 12 Ekim 1983 (33 yaşında), Ankara
Ebeveynleri: Nevin Gökçek, Melih Gökçek
Kardeşleri: Ahmet Gökçek
Büyük Ebeveynler: Ahmet Gökçek
Teyze / Hala: Tülin Gökçek

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×