Bu haber kez okundu.

Piyasalar Musul operasyonundan nasıl etkilenecek ?
Musul operasyonu planlandığı şekilde ilerlerse piyasalarda negatif bir hava yaşanmayacak gibi görünüyor. Uzmanlara göre yaklaşık 2 haftadır yükselişini sürdüren Dolar, bir süre daha yükselebilir. Peki bir süredir değer kazanan Dolar nasıl etkilenir?

DOLAR DEĞER KAZANIR MI?

Uzmanlar, doların değer kazandığı her noktada tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de TL'nin Dolar karşısında değer kaybı beklentisi olduğunu ve en önemli noktanın ise dolar endeksinin nereye gideceği konusunun olduğuna dikkat çekiyorlar. Eğer dolar endeksi önümüzdeki süreçte güçlenmeye devam edecek olursa bu durumun tüm para birimleri karşısında bir baskı unsuru oluşturmaya devam edeceği ifade ediliyor.

TÜRK LİRASI DEĞERİ ARTAR MI?

Uzmanlara göre; Musul operasyonu sürecinde dolar cephesindeki 3.06 veya 3.08 bandında gerileme, dolar cephesindeki ateşi sönderebilir ama Türk Lirası'nın daha da değer kazanabilmesi için 3.06'nın altında bir harekete ihtiyaç var. 

DOLAR YASTIK ALTINDAN ÇIKIYOR

Küçük yatırımcı elindeki dolarları bozdurmaya başladı. Dolara yatırım yapanlar son günlerde yastık altından paralarını çıkarıp bozduruyor. Kimileri doları yüksek fiyattan bozdurarak kar etmek kimi ise Türk Lirası'nın küçük de olsa değer kazanmasına katkıda bulunmak istiyor. Peki uzmanların yatırımcıya tavsiyesi hangi yönde?

UZMANLARDAN TAVSİYE

Uzmanlar, küçük yatırımcının elindeki dolarları çıkarmak için bir süre daha beklemesinde ve dolar alacakların ise bir müddet daha beklemesinin daha mantıklı olduğunu savunuyorlar.
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×