Bu haber kez okundu.

Sıfır faiz KOSGEB kredi başvuru ekranı erişime açıldı

KOBİ'ler için sıfır faizli KOSGEB kredisi başvuruları bugün başladı. Başbakan Binali Yıldırım geçtiğimiz günlerde açıkladığı Ekonomide alınacak tedbirler arasında KOSGEB'e kayıtlı olan işletmelere ''Sıfır Faizli Kredi Destek'' imkanı sağlanacağını belirtmişti. İlk 12 ay ödemesiz 36 ay vade ve sıfır faizli 50 bin TL destek kredisi için başvuru süreci bugün başladı.

KOSGEB'den 0 faizli destek kredisi imkanından yararlanmak için öncelikle KOSGEB veritabanı kaydı yapılması ya da mevcut bilgilerin güncellenmesi gerekmektedir. Yaklaşık 15 bin işletmenin faydalanacağı 50 bin liralık sıfır faizli işletme destek kredisi için başvurular 19 Aralık Pazartesi saat 09.00'da başladı. http://sifirfaiz.kosgeb.gov.tr adresinden yapılacak başvurular 21 Aralık Çarşamba günü saat 23.59'a kadar yapılabilecek.

KOSGEB'den yapılan açıklamada, sistemde yoğun talep nedeniyle zaman zaman gecikmelerin yaşandığı kaydedildi. Öte yandan kayıt ve güncelleme işlemlerinin, kredi başvuru tarihleri sürecinde de devam edeceği ve kredi onaylanma sürecinde başvuru sırasına göre herhangi bir öncelik olmayacağı belirtildi.

Program kapsamında işletme başına sağlanacak kredi üst limitinin 50.000 TL olacak. Bankalar üzerinden kullandırılacak kredinin faiz oranının tamamının KOSGEB tarafından karşılanacağını belirtildi. Kredi vadesi ise, ilk 12 (oniki) ayı ödemesiz, kalanı üçer aylık eşit taksitler halinde geri ödemeli toplam 36 (otuzaltı) ay şeklinde faizsiz olacak.

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

KOSGEB'in sunduğu karşılıksız 50 bin TL kredi destek imkanından faydalanmak için ilk olarak KOSGEB veritabanına kayıt yaptırmak gerekiyor. Kayıt işlemini tamamlayan kişiler KOBİ giriş sayfasına girerek söz konusu işletme ile ilgili tüm alanları doldurarak sayfanın çıktısını almalılar. Bu çıktılar ile başvuru yapan kişiler KOSGEB müdürlüklerine aşağıda belirtilen evrakları da teslim ederek başvuruyu tamamlamış olacaklar. 

İstenen Belgeler

1. KOBİ Bilgi Dokümanı 
2. KOBİ Beyannamesi 
3. İmza Beyannamesi/Sirküleri (Evrakın Aslı) 
4. Ticaret Sicil veya Esnaf Sicil Gazetesi (Evrakın Aslı) 
5. Faaliyet Belgesi (Evrakın Aslı) 

KOSGEB VERİTABANI KAYIT İŞLEMİ NASIL YAPILIR? öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayınız.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×