Bu haber kez okundu.

Survivor Borsa İstanbul'da Satılacak

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, Survivor'ı borsada yatırımcıyla buluşturmak için  Acun Iılıcalı'dan randevu istediklerini duyurdu.

Daha öncede Diriliş Ertuğrul için görüşmelerde bulunan Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Karadağ Survivor için Acun Ilıcalı ile görüşeceklerini açıkladı.

"ACUN BEY İLE GÖRÜŞECEĞİM ,RANDDEVU İSTEDİK"

Karadağ yaptığı açıklamada ; "Ben Survivor'ı bile borsada satacağım, Survivor'ı yatırımcıya açmak, borsada satmak için Acun Bey ile görüşeceğim, randevu istedik." diyen Karadağ, İstanbul'un finans merkezi yapılması kapsamında Boğaziçi Üniversitesi iş birliğiyle hayata geçirmeyi planladıkları Finans Teknopark projesinde gelinen son noktaya ilişkin ise şu açıklamayı yaptı:

"Projedeki kompozisyonu Boğaziçi Üniversitesinin yanı sıra İstanbul Teknik Üniversitesi ve İstanbul Ticaret Üniversitesinin de katılımıyla genişletiyoruz. Şu an ortaklık yapısının değişmesi ile ilgili bir çalışma yapıyor üniversiteler kendi aralarında. O çalışma tamamlandıktan sonra projeye devam edeceğiz. Takvim konusunda üniversiteleri bekliyoruz. Bu hafta, önümüzdeki hafta bitirirlerse, oturup yeni ortaklık yapısında nasıl ilerleyeceğimizi çıkaracağız. Beklentimiz bu sene inşaatın başlaması yönünde."

BORSA İSTANBUL REKOR KIRDI

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu 94.880,68 puana geliştirdi.

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ BIST 100 endeksinin hafta içinde puanla 2013 yılından itibaren kırılamayan rekoru kırdıklarını belirtirken gördüğü en yüksek seviyenin yapay yükseliş mi sorusunu cevapladı. İşte o açıklamalar ; "Firmalara baktığımızda, genel anlamda bir şişkinlik yok. Firmalarımız, bankalarımız halen özkaynak değerinin altında işlem görüyor. THY, Turkcell gibi firmaları kıyasladığımızda halen olması gereken fiyatın altında. Dolayısıyla halen bir açıklık var. Neden açıklık var? Gezi ile başlayan süreçte her anlamda yoğun bir bombardımanla karşı karşıya kaldık. Başımıza gelmeyen kalmadı. Bombalar patladı, terörle üzerimize geldiler, sokak hadiseleri, darbe kalkışması... Bu durum, referandumun tamamlanmasıyla artık ekonominin lehine döndü. Referandum sürecinin tamamlanmasıyla bundan sonra daha rahat ekonomi konuşulacak. Cumhurbaşkanlığı Sistemi ile birlikte koalisyon da artık hayal. Bu, ekonomi tarafında pozitif bir durum. Dolayısıyla Borsadaki yükselişe yapay yükseliş demek yanlış, bu durumu yavaş yavaş taşların yerine oturması olarak açıklayabiliriz."

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×