Bu haber kez okundu.

Taksiciler Uber şoförünü dövmüştü! Uber'den son dakika açıklaması geldi

Taksici-Uber sürtüşmesi gündemden düşmüyor. Uber, ticari taksi plakalarını bile yüzde 40 ucuzlamasına neden oldu. Son olarak taksi şoförlerinin Uber şoförünü dövmesinin ardından Uber'den son dakika açıklaması geldi. Uber "sürücü ortaklarımızın yanındayız" dedi. İşte o açıklama...

Mobil uygulama üzerinden gideceğiniz yere araç bulma uygulamsı olan Uber, taksici esnafını ayağa kaldırmıştı. Birçok kişinin taksi yerine Uber uygulaması üzerinden araç bulması, taksicilerin işlerinin azalmasına hatta taksi plakalarının yüzde 40 ucuzlamasına bile sebep olmuştu.

Taksiciler Uber şoförünü dövünce...

Taksiciler ile Uber şoförleri birçok alanda karşı karşıya geliyor. Taksiciler Uber'in vergi vermediğini ve yasal olmadığını savunurken, Uber şoförleri de fatura kestiklerini ve vergi ödedikleini savunuyordu. Son olarak taksi şoförlerinin bir araya gelerek müşteri gibi Uber çağırıp, şoförü tenha bir yerde dövmesiyle olay adliyelik olmuştu.

"Sürücü Ortaklarımızın destekçisiyiz"

Bu olayın ardından Uber'den bir açıklama geldi. Uber yaptığı açıklamada, öceliklerinin bu zor zamanlarda Uber sürücü ortaklarının yanında durmak ve onlara hukuki yardım sağlayıp destek vermek olduğunu belirterek, Türkiye'deki operasyonlarına sorumlu bir iş ortağı olarak sonuna kadar bağlı olduklarını belirtti.

İşte Uber'in son dakika açıklaması:

"Önceliğimiz bu zor zamanlarda Uber sürücü ortaklarımızın yanında durmak, onlara gereken hukuki yardımı sağlayıp destek olmaktır. Türkiye'deki operasyonlarımıza, sorumlu bir iş ortağı olarak, sonuna kadar bağlıyız. En çok önem verdiğimiz konuların başında, yerel paydaşlarla beraber çalışarak, birlikte daha akıllı ve çevre dostu şehirler yaratmak geliyor. Buna taksiciler de dahil olduğu için Taksi ürünümüz mevcut. Türkiye'de taksicilerin Uber teknolojisinden faydalandığı bu işbirliğinin çok büyük bir potansiyeli olduğu inancındayız."

Bu açılamanın ardından, Uber-taksici geriliminde hangi gelişmeler olacağını hep birlikte göreceğiz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×