Bu haber kez okundu.

THY iş başvuruları başladı kabin memuru alımı için tecrübe şart değil

THY personel alımı iş ilanı duyurusu yaptı. Türk Hava Yolları Basın Müşavirliği'nden yapılan açıklamada en az 1500 saat uçuş tecrübesi bulunan 20 ikinci pilot, 2 uçuş veri analiz görevlisi ve tecrübeli/tecrübesiz 100 erkek - kadın kabin memuru alımı yapılacağı belirtildi. 2017 yılında THY tüm iştiraklerine binden fazla personel istihdam etmeyi planlıyor. THY personel alımı ile ilgili tüm detaylar ve başvurular THY internet sitesi www.thy.com'da bulunuyor.

THY İŞ İLANI AÇIKLAMASI

Türk Hava Yolları personel istihdamı için harekete geçti. Kurumdan yapılan açıklamada tecrübeli veya tecrübesiz kabin memuru alımı ile birlikte toplam 122 kişinin işe alınacağı bildirildi. THY'den yapılan açıklamada şöyle denildi;

''Türk Hava Yolları A.O.'da Kabin Memuru Olarak Görev Yapacak Bay / Bayan Çalışma Arkadaşları Arıyoruz. Dünya'da en fazla ülkeye uçan ve üst üste 6. kez Avrupa'nın en iyi havayolu seçilen Ortaklığımızın büyüme sürecinde Kabin Memuru olarak yer almak isteyen iletişim becerisi yüksek, ekip çalışmasına yatkın, dinamik ve güler yüzlü bay ve bayan çalışma arkadaşları arıyoruz.''


Türk Hava Yolları Personel Alım İş İlanları

THY PERSONEL ALIMI GENEL KOŞULLAR

Türk Hava Yolları'nda çalışmak üzere iş başvurusu yapmak isteyen adaylar için bazı koşulların yerine getirilmesi gerekiyor. Başvuru yapacak adayların Tükiye Cumhuriyeti vatandaşı olması şart. Diğer koşullar ise şöyle sıralanıyor.

- 01/01/1987 ile 31/12/1996 tarihleri arasında doğmuş olmak

- En az önlisans mezunu olmak

- İyi derecede İngilizce bilmek (İkinci yabancı dil tercih sebebidir.)

- Adli Sicil Kaydı ve Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak

- Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış veya en az 1 yıl tecilli olmak

THY personel alımı iş ilanları ve alım şartları ve iş başvurusu yapmak için tıklayın

THY İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?

Türk Hava Yolları iş ilanı şartnamesindeki tüm şartlara uyan adayların başvurularını nasıl yapacakları kurum tarafından açıklandı. Adaylar ilana internet ortamında, THY A.O. resmi web sitesi thy.com üzerinden başvuru yapacaklar. Şartları taşımayan veya internet dışında herhangi bir şekilde başvuru yapan adayların iş başvuruları kabul edilmeyecek. İlan kriterlerine uyan adaylar test ve mülakat süreçlerine davet edilecek. Mülakattan önce kriterlere uygun olup olmadıklarının belgelenmesi istenecek. Kriterlere uygun olmayan adayların başvuruları iptal edilecek.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
mesut 10 ay önce

Kabin memuru olmak istiyorum yardimci olursaniz sevinirim