Bu haber kez okundu.

THY kabin memuru alımı tam 8 bin personel alınacak

THY 8 bin kabin memuru alımı ile personel sayısını 18 bine çıkaracak. Dünyanın en fazla ülkesine yolcu taşıyan havayolu şirketi Türk Hava Yolları mevcut kabin memuru sayısına 8 bin kişi daha eklemeye hazırlanıyor. THY Kabin Eğitim Müdürü Yonca Ceylan, kurumda şu an 10 bin kabin memuru çalıştığını ve bu sayının 2023 yılına kadar alınacak 8 bin personel ile 18 bine çıkmasının hedeflendiğini açıkladı.

Ceylan, kabin memuru başvurusu yapan adayların uçakta meydana gelebilecek tüm olumsuz veya zorlayıcı koşullara karşı sıkı bir eğitimden geçtiğini kaydetti. THY Kabin Ekibinin başarıyla yerine getirdiği 'uçakta doğum' işlemine de değinen Ceylan, eğitim içeriklerinde doğum operasyonu da olduğunu ve bütün kabin memurlarına bu eğitimin verildiğini belirtti. 

Yonca Ceylan, Avrupa Havacılık Emniyet Ajansı'nın (EASA), İngiltere ve ABD uçuşlarında elektronik cihazların yasaklanması konusuna da değindi. Ceylan, yasaklamaya karşı THY'nin aldığı tedbirlerin hem şirketi hem de yolcuları etkilemediğini sözlerine ekledi.

THY KABİN MEMURU ALIMI İLANI

Türk Hava Yolları geçen Şubat ayında kabin memuru olarak görev yapacak bay ve bayan personel alımı ilanı yayınladı. 01/01/1987 ile 31/12/1996 tarihleri arasında doğmuş olmak şartı aranan ilanda en az ön lisans mezunu ve iyi derecede İngilizce bilen, adli sicil kaydı ve adli sicil arşiv kaydı bulunmayan gibi şartlarla kabin memuru başvurularının başladığını duyurmuştu. THY personel alım ilanında; "Dünya’da en fazla ülkeye uçan ve üst üste 6. kez Avrupa’nın en iyi havayolu seçilen Ortaklığımızın büyüme sürecinde Kabin Memuru olarak yer almak isteyen iletişim becerisi yüksek, ekip çalışmasına yatkın, dinamik ve güler yüzlü bay ve bayan çalışma arkadaşları arıyoruz." ifadelerine yer verildi. Başvuruların sona ermesi üzerine THY kabin memuru alım ilanı yayından kaldırıldı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×