Bu haber kez okundu.

THY Umre bileti fiyatları TL olarak açıklandı

Türk Lirası'na geçiş sürecine Türk Hava Yolları da (THY) katıldı. THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamada, daha önce Dolar kuru üzerinden saqtılan Umre biletleri fiyatlarının bundan sonra Türk Lirası üzerinden belirleneceği belirtildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ''dövizden Türk Lirası'na dönüş çağrısı'' kapsamında Türk Lirası ile satış yapan kuruluşlar arasına Türk Hava Yolları da girdi. Şimdiye kadar Umre biletlerini ABD Doları üzerinden satan THY, bugünden itibaren bu biletlerin Türk Lirası üzerinden satılacağını duyurdu. Türk Hava Yolları'ndan yapılan açıklamada,  “Türk Hava Yolları’nın bu yönlü girişimiyle, dönem ve kullanılan seferlere göre vergi dahil Türkiye çıkışlı Umre ücretleri TL cinsinden uygulanacak. Türk Lira’sına çevrilen ücret uygulaması çerçevesinde, değişiklik/iade ve yolcunun rezervasyonu yaptırmış olduğu halde uçuşa gelmemesi durumunda TL olarak uygulanabilmesine yönelik gerekli tüm düzenlemeler tamamlandı.” denildi.

THY'nin Türk Lirası açıklamasında sadece meydan vergilerinin ABD Doları cinsinden belirlendiği için toplam ücretin Dolar kuruna göre farklılık gösterebileceği belirtildi.

DİYANET'TE TÜRK LİRASI'NA DÖNDÜ

Öte yandan Diyanet İşleri Başkanlığı da dün bir açıklama yaparak, umre ziyaretleri için alınan ücretlerin 2017 yılından itibaren Türk Lirası ile tahsil edileceğini duyurdu. Daha önceden dolar ile tahsil edilen umre ödemeleri böylelikle Türk Lirası olarak alınacak. Bu kapsamda Diyanet 2017 Umre fiyatları listesi yayınlamıştı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×