Bu haber kez okundu.

TKDK 2017 Personel Alımı Ne Zaman ?

 Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik müjdeyi verdi. 2017 yılı içinde TKDK yani Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme kurumuna 200 personel alınacağının müjdesini verdi.Peki 2017 TKDK memur alımı ne zaman ? TKDK Uzman Alımı 2017 başvuru şartları neler hangi illere uzman alınacak tüm detaylar abchaber.com'da

Merak Edilen Konular;

  • 2017 TKDK Uzman Alımı
  • TKDK 2017 Denetçi Alımı
  • TKDK 2017 Destek Personel alımı
  • 2017 TKDK 200 Personel Alımı
  • TKDK 2017 Memur alımı ne zaman ?

TARIM BAKANI FARUK ÇELİK AÇIKLADI

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, TKDK personel alımına ilişkin, "TKDK'ya alacağımız 200 kişi, denetim, hukuk, yerinde kontrol, proje uzmanı ve idari konularda görev yapacak. TKDK’nın personel alımına ilişkin detaylar, önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşılacak" bilgisini aktardı.

TKDK NE İŞ YAPAR?

Tkdk yani Tarımsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu . Avrupa birliğinin ülkemizede kırsal kesimde yaşayan vatandaşlarımızın üretim şartlarını avrupa birliği standarlarına çıkarmak için , sağlamış olduğu bir HİBE destek programıdır. Bu program çerçevesinde yatırımcılarımız GEREKLİ ŞARTLAR sağlandığında %65 ' e kadar hibe desteğinden faydalanabilir. Ayrıca bu hibe desteği KDV, ÖTV, GÜMRÜK VERGİSİ, GELİR VERGİSİ, KURUMLAR VERGİSİNDEN muaftır. Vergi muafiyet belgesi kurum ile yatırımcı arasındaki yatırım sözleşmesi imzalandıktan sonra maliye bakanlığı tarfından yatırımcıya verilir.

IPARD PROGRAMI NEDİR?

IPARD, Avrupa Birliği (AB) tarafından aday ve potansiyel aday ülkelere destek olmak amacıyla oluşturulan, Katılım Öncesi Yardım Aracı’nın (Instrument for Pre-Accession Assistance-IPA) Kırsal Kalkınma bileşenidir.

IPARD, Avrupa Birliği’nin Ortak Tarım Politikası, Kırsal Kalkınma Politikası ve ilgili politikalarının uygulanması ve yönetimi için uyum hazırlıklarını ve bu kapsamda politika geliştirilmesini desteklemeyi amaçlamaktadır.

IPARD desteğinin 2014-2020 dönemini içeren çok yıllı “Kırsal Kalkınma Programı” kapsamında uygulanması gerekmektedir. Bu süreçte Avrupa Komisyonu ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından birlikte finanse edilecek destek programları uygulanacaktır.

IPARD kapsamındaki desteklerin niteliği nedir? Destekler karşılıksız mıdır?

IPARD kapsamındaki mali destekler karşılıksız olmakla birlikte şartlı ve mükellefiyetlidir. Şöyle ki destekleme kararı alındıktan sonra imzalanacak sözleşmelerde belirtilen hususlara uyulması durumunda destekler karşılıksız yani geri ödemesiz olarak verilecektir. Sözleşme hükümlerinin ihlali durumlarında ise sağlanmış mali desteklerin varsa gecikme zammı ile birlikte geri alımı söz konusudur.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×