Bu haber kez okundu.

TKDK Personel Sınav Başvuruları Ne Zaman? Tarih Açıklandı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), peronel seçme sınavı düzenliyor. 10 Eylül'de düzenlenecek sınav için başvuru tarihleri de belli oldu. Kurumdan yapılan yazılı açıklamada 200 kişi istihdam etmek üzere yapılacak olan sınava adaylar 9 Ağustos'a kadar başvurabilecek.

SINAVA KİMLER ALINACAK? KİMLER BAŞVURABİLECEK?

TKDK'nın yaptığı yazılı açıklamada sınava kimlerin başvurabileceği ve hangi pozisyonlara alım gerçekleştirileceği konusunda bilgi verildi. Buna göre 184 uzman, 8 denetçi, 7 destek personeli ve 1 mütercim kurumun merkez ve taşra birimlerinde istihdam edilmek üzere işe alınacak. Sınava, ziraat, gıda, su ürünleri, inşaat, elektrik-elektronik, makine, endüstri mühendisliği, iktisadi ve idari bilimler, veterinerlik, hukuk ve mütercim tercümanlık bölümleri mezunları başvurabilecek.

BAŞVURULAR İNTERNETTEN

Sınava başvurmak isteyen adaylar, 5-9 Ağustos tarihleri arasında, "http://tkdk.gov.tr/onlinesinav/" web adresinden başvuru işlemlerini yapabilecekler. Ayrıca söz konusu personel alımına ilişkin "Denetçi, Uzman, Mütercim ve Destek Personeli Seçme Sınavı", 10 Eylül'de yapılacak.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×