Bu haber kez okundu.

TOKİ borç ve taksit sorgulama işlemi nasıl yapılır?

TOKİ borç ve taksit sorgulama sistemi sayesinde konut ve işyeri alıcıları internet üzerinden hızlı bir şekilde anlık borç bilgileri ile ödenen taksitlerin güncel bilgilerine erişebiliyorlar. Peki TOKİ Online Taksit Sorgulama nasıl kullanılır? TOKİ borç sorgulama nasıl yapılır? İşte detaylar...

TOKİ ONLİNE TAKSİT SORGULAMA EKRANI

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen 'TOKİ online taksit sorgulama' sistemi sayesinde vatandaşlar anlık ve güncel borç bilgilerine kolaylıkla erişebiliyorlar. TOKİ borcu sorgulama ekranı ''taksit.toki.gov.tr'' internet sitesi üzerinden ulaşılabiliyor. Ancak bu ekran üzerinden sadece Halkbank ve Ziraat bankası aracılığı ile satışı gerçekleştirilen konutlar için sorgulama yapılabildiğini hatırlatmakta fayda var.TOKİ ONLİNE TAKSİT SORGULAMA NASIL YAPILIR?

TOKİ tarafından oluşturulan TOKİ borç ve taksit sorgulama sistemine T.C. Kimlik numarası ile erişim sağlanıyor. T.C. Kimlik numarasının girilmesinden ardından ekranda yer alan ''doğrulama kodu'' girildikten sonra 'SMS şifre gönder' butonuna basılarak güncel bilgilere ulaşılabiliyor. (SMS şifresi taksit ödemelerinin yapıldığı bankaya kayıtlı olan GSM numarasına gönderilmektedir.)

TOKİ ONLİNE TAKSİT SORGULAMA EKRANINDA NELER VAR?

Sadece Halkbank ve Ziraat Bankası aracılığıyla satışı yapılan konular için sorgulama yapılabildiği TOKİ online taksit sorgulama ekranı üzerinden vatandaşlar, proje adı, borçlu bulunulan banka bilgileri, sözleşme tarihi, sözleşme tutarı, ödenen taksitlerin toplam tutarı, ödenen taksitlerin sayısı ve ödenmeyen taksitlerin sayısı gibi verilere ulaşılabiliyor.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Sait ünlü 1 yıl önce

Taksit sorgulama

Avatar
Abdulaziz b 5 ay önce

Borç