Bu haber kez okundu.

'TOKİ Kayaşehir 667 TL taksitle ev' başvuruları ne zaman? Şartları neler? Kimler alabilir?

Toki Kayaşehir konut başvuruları başladı. Toki Kayaşehir başvuruları ne zaman? Toki Kayaşehir başvuru şartları neler? Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar bu soruların yanıtlarını aramaya başladı. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ)'nin Kayaşehir'de inşa edeceği ve alt gelirliye hitap eden projesi kura yöntemiyle sahiplerini bulacak. Peki Toki Kayaşehir kuraları ne zaman çekiliyor? İşte Toki Kayaşehir konutları ile ilgili tüm detaylar...

Yıllardır ev alma hayali kuranların imdadına TOKİ yetişiyor. TOKİ'nin Kayaşehir'de inşa edeceği konut projesi için başvurular başladı. Toplam 605 adet konut için binlerce başvuru olması bekleniyor. Konutların sahipleri kura yöntemiyle belli olacak.

TOKİ İstanbul Kayaşehir Nerede?

İnsanların en temel ihtiyaçlarından biri olan barınma ihtiyacını karşılamak için ekonomik fiyatlı sosyal konut projeleri üretme görevini üstlenen TOKİ İstanbul projeleri ile de yoğun ilgi görüyor. Mülkiyeti kendisine ait olan araziler üzerinde konut ürettiği için daha ucuz konut satışı yapan TOKİ İstanbul Kayaşehir projesi İstanbul’un Başakşehir ilçesi sınırları içerisinde yer alan Kayaşehir Mahallesi sınırları içerisinde yer almaktadır.

TOKİ İstanbul Kayaşehir Başvuru Tarihleri 2018

İstanbul’da ev sahibi olmak isteyen binlerce kişinin büyük bir heyecanla beklediği TOKİ İstanbul Kayaşehir başvuru tarihi bugün itibari ile başladı. Başvuruda bulunmak isteyen ve aranılan şartları taşıyan kişiler bugün saat 09:00 itibari ile Halkbank İstanbul şubeleri üzerinden TOKİ Kayaşehir konutları için başvuruda bulunabilecek. Başvurular 11 Nisan 2018 günü mesai bitiş saati ile beraber sona erecek.

TOKİ İstanbul Kayaşehir Kura Tarihi Ne Zaman?

TOKİ alt gelir grubu ve orta gelir grubu konut projeleri arasında yer aldığı için projeden konut satın almak isteyen kişiler arasından hak sahipleri TOKİ kura çekilişi ile belirlenecek. TOKİ Kayaşehir kura çekilişi 25 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirilecek.

TOKİ İstanbul Kayaşehir Sözleşme İmzalama Tarihi Ne Zaman?

Proje için yapılan kura çekilişi sonrasında TOKİ İstanbul Kayaşehir kura sonuçları arasında ismi çıkan kişiler ile TOKİ arasındaki sözleşme 7 Mayıs – 25 Mayıs tarihleri arasında imzalanacak.

TOKİ Kayaşehir Başvuru Bedeli Ne Kadar, Başvuru Bedeli İadesi Ne Zaman Yapılacak?

Gerçekleştirilen kura çekilişi sonrasında isimleri konut satın alma hakkına sahip olan kişiler arasında yer almayan kişiler için TOKİ peşinat iadesi 2  Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirilecek. Yani TOKİ Kayaşehir kurada çıkmayanlar yatırmış oldukları TOKİ Kayaşehir peşinat bedeli tutarını 2 Mayıs itibari ile kurumdan geri alacak.

TOKİ İstanbul Kayaşehir Fiyatları Ne Kadar?

TOKİ Kayaşehir fiyatları 1+1 daire, 2+1 daire ve 3+1 daire tiplerine göre belirleniyor. Seçilen daire tipine göre uygulanan en düşük ve en yüksek konut fiyatları listesi ise şekilde sıralanıyor;

TOKİ İstanbul Kayaşehir 1+1 daire fiyatı en düşük 160 bin 185 lira, en yüksek 302 bin 676 lira

TOKİ İstanbul Kayaşehir 2+1 daire fiyatı en düşük 237 bin 909 lira, en yüksek 440 bin 756 lira

TOKİ İstanbul Kayaşehir 3+1 daire fiyatı en düşük 384 bin 603 lira, en yüksek 516 bin 283 lira,

TOKİ İstanbul Kayaşehir 4+1 daire fiyatı en düşük 536 bin 671 lira, en yüksek 620 bin 49 lira

Toki İstanbul Kayaşehir Ödeme Koşulları

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×