Bu haber kez okundu.

Torun bakan büyükanneye verilecek maaş tutarı açıklandı

Evde torun bakan büyükanneye verilecek maaş tutarı belli oldu. Çalışma Bakanı Müezzinoğlu, büyükannelere asgari ücretin yüzde 30'unun yani yaklaşık 420 lira verileceğini ve yaş sınırının da 65 olacağını açıkladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, büyükannenin torununa bakıp bakmadığını, sağlık koşullarının çocuk için yeterli mi değil mi gibi konularda değerlendirme yapılacağını, kime maaş verileceğinin ise hekim raporuna göre karar verileceğini belirtti.

BÜYÜKANNE MAAŞI AYRINTILARI

Bakan Müezzinoğlu, büyükanneye verilecek torun maaşı ile ilgili olarak, ''Bir de hak etme taleplerinde annenin asgari ücretin 2 mislinden fazla maaş almıyor olması. 4 asgari ücret düzeyinde maaşı olan aileden ziyade, iki asgari ücreti geçmeyecek şekilde dengelenecek. Anne talep ediyor, annenin maaşı 2 asgari ücreti geçmeyecek. Büyükanneye net asgari ücretin yüzde 30'u gibi ücret düşünüyoruz. 65 yaşı düşünüyoruz.'' dedi.

PROJE MART AYINDA BAŞLAYACAK

Büyükanne projesi ilk etapta 5 bin aile ile 3-4 ilde hayata geçirilecek. Eğer proje başarılı olursa 1 yıl sonunda tüm ülkede uygulanmaya başlanacak. Büyükanne maaşı başvuruları Şubat ayı sonunda alınacak. Projenin başlama tarihi ise Mart ayı olarak belirlendi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×