Bu haber kez okundu.

Trafik sigortasında önemli değişiklik

Trafik sigortasıyla ilgili önemli bir düzenleme yapıldı. Buna göre araçlara yaptırılan zorunlu trafik sigortası poliçelerinin mevzuat çerçevesi dahilinde sonlandırılması durumunda, sigorta şirketine ödenen prim en az 25 lira olacak.

Hazine Müsteşarşığı zorunlu trafik sigortası yönetmeliğinde değişikliğe gitti. yapılan değişiklik Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Karayolları motorlu araçlar zorunlu mali sorumluluk sigortasında tarife uygulama esasları hakkındaki yönetmelikte değişikliğe gidildi. Yönetmeliğe göre sigorta poliçesinin ilgili mevzuat çerçevesi dahilinde sonlandırılması halinde, sigorta şirketine tahakkuk eden prim en az 25 lira olacak. Ayrıca söz konusu primin 20 lirası acente komisyonu olarak tahakkuk ettirilecek.

Yönetim yapısında değişiklik

Öte yandan, Müsteşarlığın, sigorta bilgi ve gözetim merkezi yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmeliği de Resmi Gazetede'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmelikle sigorta bilgi ve gözetim merkezinin yönetim komitesinin yapısında değişiklik yapıldı. Buna göre, Yönetim Komitesi beş üyeden oluşacak.

Bu üyeler, birliğe üye sigorta ve emeklilik şirketlerinin genel müdür niteliğini haiz personeli arasından Hayat Dışı Yönetim Komitesi ile Hayat ve Emeklilik Yönetim Komitesi tarafından seçilecek birer üye, müsteşarlıkça belirlenecek iki üye ve merkez müdüründen oluşacak.

Anahtar Kelimeler:
Trafik Sigortasi
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×