Bu haber kez okundu.

TÜLOMSAŞ 50 işçi personel alimi yapacak Kadrolu en az lise mezunu

Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayii Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü DPT resmi sayfasında duyurdu memur alımı ilanına göre ; 40 adet Endüstri Meslek Lisesi-Teknik Lise mezunu ve 10 adet Meslek Yüksek Okulu (Önlisans) mezunu olmak üzere toplam 50 adet daimi sanatkar işçi alımı yapılacaktır. Peki hangi Okul ve bölüm bilgileri ve başvuru şartları neler detaylar abchaber.com'da

Devlet Personel Teşkilatı üzerinden yapılan resmi açıklamada; Türkiye İş Kurumu internet sitesinde belirtilmektedir. İşçi alımı, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik kapsamında yapılacağına ve başvuruların İŞKUR resmi internet sayfasından yapılacağını duyurdu.

ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ-TEKNİK LİSE MEZUNU HANGİ BÖLÜMDEN KAÇ KİŞİ ALACAK

TÜLOMSAŞ tarafında yapılan duyuruda ; 24 kişi Tesviyeci, 10 kişi Motorcu, 2 kişi Elektrikçi, 2 kişi Boyacı (Metal) , 2 kişi Sıhhi Tesisatçı toplam lise mezunu 40 kişi memur alımı yapacak

ÖNLİSAN MEZUNU HANGİ BÖLÜMDEN KAÇ KİŞİ ALACAK

Ayrıca TÜLOMSAŞ 10 önlisans mezunu 8 kişi tesviyeci ve 2 kişi elektirikçi alımı gerçekleştirecek. Başvurular internet üzerinden yapılacak.

TÜLOMSAŞ RESMİ DUYURUSU

 "Şirketimize 40 adet Endüstri Meslek Lisesi-Teknik Lise mezunu ve 10 adet Meslek Yüksek Okulu (Önlisans) mezunu olmak üzere toplam 50 adet daimi sanatkar işçi alımı yapılacaktır. Alınacak işçilerin meslek, tahsil ve sayılarına ilişkin bilgiler aşağıda belirtilmiştir.

Okul ve bölüm bilgileri ile diğer şartlar Türkiye İş Kurumu internet sitesinde belirtilmektedir. İşçi alımı, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik kapsamında yapılacağından, ilgililerin 22.05.2017 tarihinden itibaren Türkiye İş Kurumuna müracaat etmeleri rica olunur." 

TÜLOMSAŞ 50 İŞÇİ ALIMI İLANINA NASIL BAŞVURULUR 

Başvurular İŞKUR üzerinden veya Şubelerinden yapılabilmektedir. Okul ve bölüm bilgileri ile diğer şartlar Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesinde belirtilmektedir.

TÜLOMSAŞ İŞÇİ PERSONEL ALMA PROSEDÜRÜ

“Kamu Kurum Ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” kapsamında, kurumumuza ilk defa işçi olarak atanacak personelin şartları belirtilerek Türkiye İş Kurumundan talep edilmektedir. Türkiye İş Kurumu bu talebimizi karşılamak üzere söz konusu yönetmelik hükümlerini (merkezi sınav puanları ve diğer şartlar dahil) dikkate alarak işçi aday listesini oluşturarak şirketimize gönderir. Gönderilen adayları kurumuzun sınav komisyonu sözlü sınava tabi tutar. Başarılı olanlar göreve başlatılır.

İLAN METNİNİN TAMAMINA ULAŞMAK İÇİN ; 2017-TULOMSAS-İŞÇİ ALIMINA İLİŞKİN DUYURU.pdf

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×