Bu haber kez okundu.

Türkiye'de faaliyet gösteren bir banka daha adını değiştiriyor

Türkiye'de faaliyetlerini sürdüren bankalardan olan Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ Turkey, aldığı kararla, 21 Nisan 2018'den itibaren adını değiştirerek, MUFG Bank Turkey olarak yoluna devam edecek.

Bir banka daha adını değiştiriyor. 2013 yılından bu yana Türkiye'de faaliyetlerde bulunan Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ Turkey, isim değişikliğine gidiyor. 2 Nisan 2018'den itibaren geçerli olmak üzere bankanın yeni ismi MUFG Bank Turkey olacak.

KAP'a Bildirildi

Banka söz konusu isim değişikliğini Kamuoyu Aydınlatma Platformu(KAP)'na bildirdi. Yapılan açıklamada, Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ Turkey'in unvanının 2 Nisan itibarıyla MUFG Bank Turkey oalrak değişeceği kaydedildi.

Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ'nin Geçmişi

Söz konusu banka Bank of Tokyo-Mitsubiski UFJ, Japonya'nın en büyük bankalarından... Banka 1986 yılında temsilcilik ve büro vasıtasıyla Türkiye'de faaliyetlerde bulunmaya başladı. Bankacılık ve Denetleme Kurumu'ndan 2012 yılında Türkiye'de banka kurmak için kurulum onayı aldı. 2013 Kasım ayında ise Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ Turkey A.Ş. (BTMU Turkey) adı altında resmen faaliyetlere başladı.  Banka, hem Japon, hem de Japon olmayan kurumsal firmalara hizmet veriyor.

Abank da İsmini Değiştirmişti

Bilindiği üzere daha önce de Abank, ismini Alternatif Bank olarak değiştirmiş ve faaliyetlerini bu isim altında sürdürmüştü.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Ali veli 49 50 3 yıl önce

Bankalar devlet ile anlaşmalı olarak vatandaşı borlandırıp, karşılığında durmadan karşılıksız para basıyor.
piyasalarda, çek, senet, ve kredi kartı, gerçek paradan daha fazla. Herkes parasını çeksin, bankaların tümü iflas eder.
Para denen olgu, baştan aşağı dalavere ve dümen.