Bu haber kez okundu.

Ukrayna'ya gitmek için artık pasaporta gerek yok

Ukrayna Devlet Göçmen Servisi Başkanı Maksim Sokolyuk açıklamayı yaptı. Ukrayna Devlet Göçmen Servisi Başkanı Maksim Sokolyuk resmi Facebook sayfasından verdiği müjdeli haberle Ukrayna ile Türkiye arasında yeni kimlik kartlarıyla pasaportsuz seyahat döneminin en kısa zamanda başlayarak hayata geçirileceğini duyurdu.Peki Ukrayna Türkiye arasında vize kalktı mı ?  Ukrayna ile Türkiye arasında pasaportsuz seyahat yapılabilecek mi detaylar haberimizde.

Ukrayna Devlet Göçmen Servisi Başkanı, Facebook hesabından yaptığı açıklamada, Türkiye, Ukrayna ile çipli kimlik kartlarıyla karşılıklı pasaportsuz seyahat uygulamasını 20 Mayıs tarihinde onayladı. Dışişleri Bakanlığından resmi tarihi bekliyoruz. Bir iki hafta içinde uygulamanın başlayacağını düşünüyorum dedi.

TÜRKİYE RESMİ GAZETEDE DUYURMUŞTU.

20 Mayıs 2017 Tarihli ve 30071 Sayılı Resmî Gazete ile milletler arası andlaşma ile ; "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Ukrayna Bakanlar Kurulu Arasında Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Ukrayna Bakanlar Kurulu Arasında Vatandaşların Karşılıklı Seyahatlerine İlişkin Usullere Dair Anlaşma’da Değişiklik Yapılmasına İlişkin Anlaşmanın Onaylanması Hakkında Karar" alınmıştı

UKRAYNA 17 MAYIS TARİHİNDE ONAYLADI

Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Ukrayna Bakanlar Kurulu Arasında Vatandaşların Karşılıklı Seyahatlerine İlişkin Usullere Dair Anlaşma, 14 Mart 2017 tarihinde Ankarada Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk İşleri Genel Müdürü Büyükelçi Mehmet Samsar ile Ukraynanın Ankara Büyükelçisi Andriy Sıbiga tarafından imzalanmıştı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×