Bu haber kez okundu.

Yeni Tip İmar Yönetmeliği'ndeki Değişiklikler Neler? Stüdyo Daire Yasaklanıyor

1 Temmuz 2017 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek olan Yeni Tip İmar Yönetmeliği ile değişiklikler yapılacak.Peki yürürlüğe girecek olan ‘Yeni Tip İmar Yönetmeliği’ ile neler değişecek ? Stüdyo daireler yasaklanıyor mu? Detaylar abchaber.com'da

‘Yeni Tip İmar Yönetmeliği’ yapılan itirazlar soncunda haziran ayının sonuna ertelenmişti. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin yaklaşık 2 ay sonra yürürlüğe girecek yeni yönetmeliğin hiçbir şekilde ertelenmeyeceğini belirtti. Ayrıca yürürlüğe girecek olan Yeni Tip İmar Yönetmeliği ile devam eden inşaat projelerinde büyük sıkıntılar çıkacağı ve ruhsat alınamaz ise inşaatların duracağı konuşuluyor.

STÜDYO DAİRELER YASAKLANIYOR 

Yeni yönetmelikle 1+0 olarak nitelendirilen stüdyo daireler yapılamayacağını hatırlatan yetkililer, en küçük dairenin de 28 metrekare ve 1 oda 1 salondan oluşacağını açıkladı. 

BİNALAR İSTENİLEN RENKLERE BOYANAMAYACAK

Yönetmelikle bina istenen renge de boyanamayacak. Belediyeler, mahalin ve çevrenin özelliklerine göre yapılar arasında uyum sağlamak, güzel bir görünüm elde etmek amacıyla dış cephe boya ve kaplamaları ile çatının malzemesini ve rengini tayin edebilecek. Bitmiş yapılar için de söz konusu yetki kullanılabilecek.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×