Bu haber kez okundu.

Yerli kripto para Nexpara piyasadan çekildi! Nexpara'lar iade edilecek mi?

Türkiye'nin yerli kripto parası sloganıyla yola çıkan Nexpara uzun soluklu olamadı.  İnternet sitesinden yapılan açıklamada Nexpara'nın bugün itibariyle sonlandırıldığı duyuruldu. Peki ne kadar Nexpara satıldı? Nexpara alanlar ne yapacak? Nexpara'lar iade edilecek mi? İşte detaylar...

Yerli kripto para Nexpara son buldu. Firmanın internet sitesinden yapılan açıklamada Nexpara'nın piyasadan çekildiği duyuruldu. Nexpara'nın bugüne kadar 2 milyon 840 bin TL'lik yatırım aldığı belirtilen açıklamada, bundan sonraki yol haritası hakkında ve Nexparaların iadesi konusuna açıklık getirildi.

Nexparalar İade Edilecek mi?

Nexpara'nın internet sitesinden yapılan açıklamada, 1 Mart 2018 halka arz edilen Nexpara'nın bugüne kadar 2 milyon 840 bin TL 'il yatırım aldığı belirtildi. Nexpara'nın piyasan çekilme kararı sonrası ise bugünden itibaren Nexparaların iade edilmeye başlandığı belirtildi.

Nexpara neden bitti

Nexpara'nın neden bittiği ile ilgli de bilgi verilen yazıda, "Yol haritamızda belirlediğimiz BDDK ve KOIN VAKIF planlarımızın, yetkili merciler ile yaptığımız görüşmeler sonrasında, şu anki Türkiye Cumhuriyeti kanunları çerçevesinde imkansız olduğunu öğrenmiş bulunmaktayız" denildi.

İşte Nexpara internet sitesindeki o yazı:

“Yol haritamızda belirlediğimiz BDDK ve KOIN VAKIF planlarımızın, yetkili merciler ile yaptığımız görüşmeler sonrasında, şu anki Türkiye Cumhuriyeti kanunları çerçevesinde imkansız olduğunu öğrenmiş bulunmaktayız. Bu nedenle, 14 Mart 2018 tarihi itibariyle konu ile alakalı yapmış olduğumuz yönetim kurulu toplantısında aldığımız karara istinaden, süreç içerisinde bizlere güvenerek yatırım yapan tüm üyelerimizin zarar görmemesi adına ivedilikle 14 Mart 2018 saat 09:30’dan itibaren tüm havale/eft yatırımları geri iade edilecektir. Ayrıca, Bitcoin ve Ethereum olarak yatırım yapanlara ilgili cüzdan bilgileri paylaşılacaktır. Bu süreçte bizlere güvenen, inanan, yanımızda olan herkese ayrı ayrı teşekkür eder, kripto hayatınızda bol kazançlar dileriz.”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×