Bu haber kez okundu.

Ziraat Bankası Ziraat Teknoloji 60 Uzman Yardımcısı Alımı İlanı Yayınlandı

Ziraat Bankası resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre ; Ziraat Teknoloji A.Ş. bünyesinde İstanbul’da görev alacak; 20 Yazılım Mühendisi, 20 İş Analisti ve 20 Altyapı Sistem Mühendisi olmak üzere toplam 60 Uzman Yardımcısı istihdam edeceğini duyurdu. Peki 60 uzman yardımcı başvuru şartları neler? Ziraat Bankası 2017 memur alımı 60 uzman yardımcısı sınavına kimler başvurabilir nasıl ? Detaylar abchaber.com'da .

Ziraat Bankası duyurduğu 2017 personel alımı ilanına göre ; Ziraat Teknoloji A.Ş. bünyesinde İstanbul’da görev alacak; 20 Yazılım Mühendisi, 20 İş Analisti ve 20 Altyapı Sistem Mühendisi olmak üzere toplam 60 Uzman Yardımcısı istihdam edeceğini resmi sitesinden duyurdu.

Ziraat Bankası istihdam edilecek olan 60 uzman yardımcısı için görev tanımını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre ; Görev Tanımı:

Yazılım Mühendisi

Fonksiyonel tasarım dokümanları ve yazılım geliştirme standartları çerçevesinde programlar oluşturmak, yaygınlaştırmak, mevcut programlardaki sorunları çözmek, ek geliştirme yapmak, test senaryoları hazırlamak.

İş Analisti

Müşteri gereksinimlerinin doğru olarak belirlenmesini sağlamak, kapsam dokümanı hazırlamak, fonksiyonel tasarım ve analiz dokümanları hazırlamak, test senaryoları hazırlamak, yazılımı tamamlanan ürünlerin testlerini yapmak, mevcut uygulamaların doğru biçimde çalışıp çalışmadığını kontrol etmek ve gerekli aksiyonları almak.

Altyapı Sistem Mühendisi

Şirket bünyesindeki Veritabanı, Ağ Sistemleri, Merkezi Sistemler, Çevresel Sistemler ve Sistem Güvenliği birimlerinin sorumluluğunda bulunan bilgi sistemleri veritabanları, fiziksel sunucular, SAN ve veri depolama üniteleri, yedekleme sistemleri, firewall, içerik filtreleme, e-posta güvenliği gibi güvenlik sistemleri altyapısı, sanallaştırma, yerel ve geniş alan ağı, sesli ve görüntülü Ip tabanlı iletişim, çağrı merkezi gibi Altyapı Sistemlerinin yönetim, tasarım, kurulum ve işletimini gerçekleştirmek, bakım ve yedekleme ile performansını takip etmek, acil durum planlarını hazırlamak ve uygulamak, gerektiğinde ürün testlerini yapmak.

İstihdam edilecek ilin İstanbul olduğunu duyuran Ziraat Bankası ; yazılı ve sözlü mülakat olmak üzere sınavın iki aşamalı olarak yürütüleceğini bildirdi.Yazılı sınav Anadolu Üniversitesi tarafından 2 merkezde (Ankara ve İstanbul) 06 Ağustos 2017 Pazar günü saat 14:00’da gerçekleştirilecektir, şirket, gerekli hallerde adayların sınava gireceği yerleri önceden duyurmak kaydı ile değiştirebilecektir, mülakat süreci ilgili Şirket tarafından yürütülecektir ve son olarak Ziraat Teknoloji A.Ş. sınavına başvuran bir aday, şartları taşıması ve ayrıca sınav ücreti yatırması halinde sabah oturumunda düzenlenecek olan sınavlardan birine de başvurabilecektir.

ZİRAAT BANKASI 60 UZMAN YARDIMCISI SINAVI İLANI İÇİN ARANAN ŞARTLAR NELER?

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

2. 01.01.1987 ve sonrası doğumlu olmak,

3. Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Fizik Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Endüstri ve Sistem Mühendisliği, İşletme Mühendisliği ile Bilgisayar Bilimleri, İstatistik, Matematik bölümlerinden veya denkliği yetkili makamlarca tanınmış yurtdışı üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak ya da işe başlama sırasında mezun olduğuna dair belgeyi ibraz etmek koşuluyla son sınıfta okuyor olmak. (Mülakat sırasında diploma/öğrenci belgesi kontrolü yapılacaktır)

4. Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

5. Türk Ceza Kanunu’nun 53. maddesi çerçevesinde belirtilen haklardan mahrum olmamak,

6. Taksirli suçlar ve aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affedilmiş olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyet kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, kara para aklama, Devlet sırlarını açığa vurma, vergi kaçakçılığı veya vergi kaçakçılığına teşebbüs ya da iştirak suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak,

7. Devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek, (Başarılı olan adaylardan işe başlama öncesinde istenecektir)

8. Erkek adaylar için işe alım tarihi itibariyle askerlik görevini tamamlamış veya erteletmiş olmak ya da askerlik yükümlülüğünden muaf tutulmuş olmak.

SINAV NE ZAMAN SINAV ÜCRETİ NE KADAR VE SINAV BAŞVURU KILAVUZU

6 Ağustosta yapılacak olan sınavın başvuru ücreti 85 tl olarak belirlendi.

Sınav ücreti 05 Haziran 2017 – 23 Haziran 2017 tarihleri arasında T.C. Ziraat Bankası şubelerinden, internet şubesinden, ATM’lerinden veya Ziraat Katılım Bankası Şubelerinden Ziraat Teknoloji-Uzman Yardımcısı belirtilmek suretiyle, TC Kimlik Numarası, Ad Soyad, cep telefonu ve doğum tarihi bilgileri verilerek yatırılacaktır. EFT, Havale ve PTT kanalıyla yapılan ödemeler kabul edilmeyecektir. Para yatırma işlemine ilişkin dekont yazılı ve sözlü sınavların bitimine kadar gerektiğinde ibraz edilmek üzere saklanacaktır.

*Sınav başvuru işleminden önce bankaya sınav ücretinin yatırılmış olması gerekmektedir.

SINAVIN TÜM DETAYLARI VE BAŞVURU KILAVUZU İÇİN ;

Ziraat-Teknoloji-Uzman-Yardimcisi-ise-Alim-Sinavi-Basvuru-osullari.pdf

UZMAN YARDIMCISI UNVANI İÇİN YAZILI SINAVDA NELER SORULACAK HANGİ KONULARDAN ÇIKACAK?

Yazılı Sınav

• Yazılı sınav, ilan edilen sınav merkezlerinde 06 Ağustos 2017 Pazar günü saat 14:00 ’da başlayacak olup, çoktan seçmeli test şeklinde yapılacaktır.

• Tüm adayların sınava gelirken yanlarında Sınav Giriş Belgeleri ile birlikte fotoğraflı resmi kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport) getirmeleri gerekmektedir.

• Sınav giriş belgesi veya fotoğraflı kimlik belgesi yanında olmayan adaylar yazılı sınava alınmayacaktır.

• Adayların sınav merkezine cep telefonu, hesap makinesi vb. elektronik cihaz ile girmeleri kesinlikle yasaktır.

• Sınava 15 dakikadan fazla geç kalan adaylar sınava alınmayacaktır • Sınav Süresi: 160 dakika • Soru Sayısı : 130 adet

Sınav Konuları:

Genel Yetenek :30 soru

Genel Kültür :30 soru

İngilizce :20 soru

Alan Bilgisi :50 soru

Ortak Alan: 20 Soru (Matematik I-II, Fizik I-II, Lineer Cebir, Diferansiyel Denklemler, Mühendislik Etiği, Ticari Aritmetik)

Uzmanlık Alanı: 30 Soru (Yazılım Müh. / İş Analisti / Altyapı Sistem Müh.)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×