Bu haber kez okundu.

Zorunlu trafik sigortasına ikinci indirim geliyor
Zorunlu trafik sigortası fiyatları alınan önlemler sayesinde yüzde 30'a inmişti. Fakat Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, bunun yeterli olmadığını ve sektöre ikinci bir şans daha verileceğini söyledi. Ayrıca Şimşek, eğer fiyatlarda indirim olmazda hükümet tarafından müdahale edileceğini de sözlerine ekledi.

FİYATLAR TEK SİSTEMDEN GÖRÜLECEK

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, otomobil sahiplerinin daha düşük prim tutarlarından faydalanması için yeni bir trafik sigortası modeli geliştirildiğini bildirdi. Buna göre bütün sigorta şirketlerine ait fiyatlar tek sistemde görülebilecek. Böylece en düşük fiyat bulunabilecek. Uygulama şirketler arasındaki rekabeti artırarak fiyat düşüşünü sağlayacak. Eylül sonu itibarıyla poliçe yenilemelerinde, Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi'nin internet sitesinden sadece kimlik numarası ve araç plakası ile Türkiye genelindeki sigorta şirketlerinin teklifleri görülebilecek.

İNDİRİM GELMEZSE MÜDAHALE EDİLECEK

Şimşek, beklenen indirimin gerçekleşmediği takdirde müdahale yoluyla fiyatları aşağı çekeceklerini de net bir dille açıkladı. 750 liraya kadar çıkan trafik sigortası Nisan'da yapılan kanun değişikliğinin ardından 500 liraya kadar geri çekilmişti. Şimşek, bu sigortanın zorunlu olmasının primlerin gerek sigortalılar gerekse sigorta şirketleri bakımından makul tutarlarda tespitini zorunlu kıldığını söyledi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×