Öne Çıkanlar aöf sonuçları AÖF yorumları İl Müftüleri Atama Kararnamesi mülki idare amiri hac 2017

15 Temmuz Şehitleri için Belgesel hazırlandı

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Belgesel Filmi Cumhurbaşkanlığı Youtube kanalında yayınlandı. 15 Temmuz Şehitleri Belgeseli şehitlerimiz anısına ve darbe girişiminin unutulmaması adına hazırlandı.

15 Temmuz Şehitleri için Belgesel hazırlandı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın gözyaşlarına hakim olamadığı 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri belgeseli ilk defa Beştepe Kongre ve Kültür Merkezi açışılında düzenlenen anma programında gösterildi.

Program sırasında gösterilen kısa film başta Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım olmak üzere anma törenine katılan herkese duygu dolu anlar yaşattı.Belgesel'inn sonunda ise '15 Temmuz şehitleri' isimleri yer alıyor.

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ BELGESELİ İZLE15 TEMMUZ'DA NELER OLDU?

15 Temmuz 2016 Darbe Girişimi gecesi siyasi irade, halk, vatanını seven ve hainliğe katılmayan askerlerimiz ile emniyet mensupları darbeye hayır diyerek yaşananlara karşı çıktı ve bu hain girişimi başarısızlığa uğrattı. Fakat gözünü kan bürümüş ve adeta cinnet haline geçmiş olan darbecilerin saldırıları bir daha silinmemek üzere hafızalarımıza kazındı.

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ TÜRKİYE SİZLERİ ASLA UNUTMAYACAK!

Ülkemizde darbe yaparak bir iç savaşa sokmaya çalışan darbeci hainler, geçmiş darbelerde ve savaşlarda asla dokunulmayan ve halkın iradesini temsil eden Milletvekilleri'nin o an içerisinde oldukları Meclis'i de savaş uçaklarıyla bombaladılar. Sivil halkın üzerine helikopterlerden ateş açacak kadar insanlıktan çıktılar, Boğaziçi Köprüsü'nde masum vatandaşlarımızı gözlerini kırpmadan kurşuna dizdiler ve hatta üzerlerinden tankla geçerek ezdiler. Tüm bu planladıkları darbe girişiminin ve uyguladıkları vahşetin başarıya ulaşacağını hayal ediyorlardı, ancak başaramadılar.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×