Öne Çıkanlar feto lys-4 sınavı nasıldı nisan enflasyon rakamları 1 mayıs kutlamaları polis müdahalesi Şans Topu Çekiliş Sonuçları

Fırat Kalkanı 44. Günde 68 DEAŞ Hedefi Vuruldu

Suriye'deki Fırat Kalkanı operasyonu kararlılıkla sürdürülürken, harekatın 44. gün bilançosu Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklama ile duyuruldu.

Fırat Kalkanı 44. Günde 68 DEAŞ Hedefi Vuruldu
Fırat Kalkanı harekatında Özgür Suriye Ordusu önce Dabık sonra da El-Bab'ı hedefliyor. Her geçen gün terör örgütü DEAŞ'ın güneye süpürüldüğü operasyonla ilgili Genelkurmay Başkanlığı son bilgileri paylaştı.

68 HEDEF İMHA EDİLDİ

Operasyonda 68 DEAŞ hedefine 252 obüs, 80 çok namlulu roketatar ve 31 adet tank atışı yapıldığı belirtildi. Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) ilerlemesini engelleyen DEŞA unsurları bu atışlarla tam isabet vurularak imha edildi.

ARAZİ TARAMA ÇALIŞMASI SÜRÜYOR

Türk Hava Kuvvetleri'ne ait uçaklar da Dabık'ın güneydoğusundaki Akterin ve Kap Dağı'nda bulunan 8 hedefe 10 bomba attı. Atışlarda terör örgütü DEAŞ mensuplarının ve silahlarının da bulunduğu 8 bina ile 1 kontrol noktası ve 1 doçka yüklü araç imha edildi. Bölgede ayrıca 28 mayınla 1010 el yapımı patlayıcının etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada 3 köyün daha ÖSO kontrolüne girdiği açıklanırken, harekatın başından bu yana bin kilometre karelik alanda kontrolün sağlandığı belirtildi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×