Öne Çıkanlar feto wikipedia erişime neden kapatıldı 15 dakika kuralı 689 sayılı khk ile atılan öğretmenlerin tam listesi 1 mayıs 2017 akparti myk toplantısı

ÖSO, 3 köyü terör örgütü PYD'den kurtardı

Cerablus'taki Fırat Kalkanı operasyonu beşinci gününe girdi. Terör örgütlerine karşı sürdürülen operasyonlar kapsamında Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) birlikleri, terör örgütü PYD'nin elindeki 3 köyü daha ele geçirdi.

ÖSO, 3 köyü terör örgütü PYD'den kurtardı

Cerablus'taki terör örgütlerini temizlemek ve Türkiye'nin sınır güvenliğini tehdit eden unsurları bertaraf etmek amacıyla Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından başlatılan 'Fırat Kalkanı' operasyonu bugün beşinci gününde. TSK desteği ile ilerlemeye devam eden ÖSO'ya bağlı birlikler sabah saatlerinde PYD'nin elindeki 3 köyü daha ele geçirdi.

Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) bağlı olan Sultan Murat Tümeni sosyal medya hesabındaki bilgilere göre, ÖSO birlikleri Cerablus'un güneybatısında bulunan Ayn-ı Beyda köyünü, terör örgütü PYD'nin elinden aldı. Cerablus son dakika haberlerine göre ÖSO birlikleri 3 köyü daha ele geçirdi. Bunlar arasında Cerablus'un güneybatısında yer alan Amarna ve Babel köyleri ile Cerablus'un güneyinde yer alan Biir Kusa köyü bulunuyor. Bölgede yer yer YPG'li teröristler ile ÖSO güçleri arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı belirtiliyor.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×