Öne Çıkanlar feto Karaağaç Mahallesi tek tip elbise 1 mayıs neden kutlanır Rıza Keten

Bu haber kez okundu.

ÖSO Dabık'ı kuşattı şiddetli çatışmalar yaşanıyor
Özgür Suriye Ordusu Dabık'ı tamamıyla kuşatma altına aldı. Azez-El Rai hattındaki çatışmaların yoğunlaştığı ve özellikle El Rai yani Çobanbey'in güneyindeki ilerleyişin sürdüğü öğrenildi.

KASABA ÇEVRESİNDE ŞİDDETLİ ÇATIŞMALAR YAŞANIYOR

ÖSO ve DEAŞ arasındaki çatışmaların yoğunlaştığı bir diğer nokta olan Azez'in doğusundaki ilerleyeş de sürdürüyor. Özellikle dün Kafar kan, Suran ve İhtimelat çevresinde çatışmalar şiddetlendi ancak ilerleme sağlanamadı. Çünkü DEAŞ burada güçlü bir direniş sergiliyor ve adeta buralara ciddi bir yığınak yapmış durumda.

8 MUHALİF ŞEHİT OLDU 22 MUHALİF YARALANDI

Yine dün gün içerisinde yaşanan çatışmalarda 12 DEAŞ'lı terörist etkisiz hale getirildi. Daha önce muhaliflerin kontrolüne geçen Aktarin'e sızmaya ve saldırı girişiminde bulunmaya çalışan 7 DEAŞ'lı terörist de öldürüldü. Toplam 19 DEAŞ'lı terörist etkisiz hale getirildi. Öte yandan çatışmalarda 8 muhalif şehit olurken, 22 muhalif yaralandı. Operasyon başladığı günden bu yana toplam 132 meskun mahal kontrol altına alınmış durumda. Bu da yaklaşık 1100 kilometre karelik bir alana denk geliyor. 

77 DEAŞ HEDEFİ İMHA EDİLDİ

Keşif ve gözetleme faaliyetleri de devam ediyor. Suriye-Türkiye sınırı ve sınır ötesi yedi gün yirmi dört saat insansız hava araçlarından izleniyor. DEAŞ hedefleri tek tek belirleniyor ve belirlenen bu hedeflere sınırımızın içerisinde bulunan Fırtına Obüsleri ve çok namlulu roketatarlar ile atışlar yapılıyor. Sınırın Suriye tarafında bulunan tanklardan da belirlenen hedefler tek tek imha ediliyor. Şu ana kadar 77 hedef imha edildi. Türk Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçakları da kara birliklerine destek vermeye devam ediyor ve belirlenen hedefleri yok ediyor. İhtimelat çevresinde belirlenen 6 DEAŞ hedefi hava kuvvetlerinin operasyonuyla imha edildi.

Fırat Kalkanı operasyonunun 50. gününde çatışmaların en yoğun yaşandığı bölge Azez El Rai hattının olduğu belirtiliyor. Dabık ise şu anda tamamıyla kuşatılmış durumda. İlerleyiş Dabık'a doğru devam ediyor.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×