Öne Çıkanlar feto 2017 AÖL 3 Dönem Sınav Sonuçları lys tercih sonuçları 2017 1 mayısı kimler kutlar dgs sonuçları 2017

ÖSO güçleri El Bab'a doğru ilerleyişini sürdürüyor

Fırat Kalkanı harekatı sürüyor. DAEŞ'in elindeki köyler tek tek temizleniyor. Özgür Suriye Ordusu'da bölgede DAEŞ'in elinde kalan tek büyük yerleşim yeri El Bab'a ilerliyor.

ÖSO güçleri El Bab'a doğru ilerleyişini sürdürüyor
Genelkurmay Başkanlığı bölgede süren operasyonlarla ilgili son bilgileri paylaştı. Suriye'deki Tall Ali, Tell El Hava ve Vukuf bölgelerinde terör örgütü DAEŞ'e ait 4 sabit hedefin hava harekatı ile imha edildiği bildirildi. Bölgedeki 15 DAEŞ hedefi 41 atımla vurularak imha edilirken, terör örgütünün saldırısında da 1 tankımız isabet aldı. Tankta bulunan 3 asker şehit olurken bir asker de yaralandı.

EL BAB KUŞATILIYOR

Suriye'nin kuzeyinde yerini sağlamlaştıran Özgür Suriye Ordusu da terör örgütü DAEŞ'in elinde bulunan El Bab ilçesine yöneldi. ÖSO'nun ilçeyi teröristlerden temizlemek için kuşatma hazırlığı yaptığı öğrenildi.

Özgür Suriye Ordusu'na El Bab kuşatmasına Türkiye de tanklarla destek veriyor. Çok sayıda tank El Bab'a yakın yerlerde konuşlanarak operasyon hazırlığı yapıyor. İlçenin kuzeyine yaklaşık 20 kilometre mesafeye geldiği öğrenilen birlikler, Kurban Bayramı'na kadar El Bab'a girmeyi hedefliyor.

ÖSO'DAN TÜRKİYE'YE TEŞEKKÜR

ÖSO bünyesindeki Türkmen Birlikleri'nden sorumlu Sultan Murad Tümeni Komutanı Fehim İsa'da operasyona desteği nedeniyle Türkiye'ye teşekkür etti. Fırat Kalkanı operasyonunun başarıyla tamamlanacağını söyledi. Suriye'nin özgürlüğü için savaştıklarını belirten Fehim İsa, '' Amacımız burada PYD ve DAEŞ'le çatışarak El Bab'a ulaşmak. Şu anda Bab şehrinin yaklaşık 20 - 25 kilometre kuzeyindeyiz. Bir kaç içerisinde Allah'ın izniyle orada olacağız ve orayıda özgürleştireceğiz.'' dedi.

CERABLUS'A DÖNÜŞ SÜRÜYOR

Öte yandan DAEŞ zulmünden kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyelilerin terör örgütünden temizlenen Cerablus'a dönüşleri sürüyor. Göç İdaresi Başkanlığı'nın kurduğu mobil merkezde kayıtlarını yaptıran Suriyeliler, güvenlik kontrolünden geçirildikten sonra Karkamış sınır kapısından geçirilerek Cerablus'a gönderiliyor.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×