Öne Çıkanlar feto lys-4 sınavı nasıldı nisan enflasyon rakamları 1 mayıs kutlamaları polis müdahalesi Şans Topu Çekiliş Sonuçları

Pentagon PYD çekildi diyor ama gerçekler bunu göstermiyor

Suriye sınırını hem DAEŞ hem de PYD'den arındırmak için başlatılan Fırat Kalkanı Harekatı başlayalı 1 hafta oldu. Türkiye, terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD'nin Fırat'ın batısını boşaltmasını istiyor. Ancak ''PYD Fırat'ın batısından çekildi'' diyen ABD'nin açıklamaları gerçeklerle örtüşmüyor.

Pentagon PYD çekildi diyor ama gerçekler bunu göstermiyor
Pentagon çekildi diyor ama gerçeklerle örtüşmüyor. İşte ABD'nin PYD çıkmazı! Her ne kadar Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı, PYD'nin Fırat Nehri'nin doğusuna çekilmesinin büyük ölçüde gerçekleştiğini söylese de Türkiye bunun gerçeği yansıtmadığını belirtiyor.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, örgüt militanları Fırat Nehri'nin batısındaki pozisyonlarını koruyor. Ayrıca terör örgütü PKK'nın dağ kadrosu yöneticilerinin PYD'ye ''yerinizden kıpırdamayın'' talimatları verdiği istihbarat dinlemelerine de takıldı.

Fırat Nehri'nin batısındaki PYD'li teröristler Mümbiç'te yuvalanmış durumda. Üstelik burada kendi örgüt üniformaları ve armalarının yerine Suriye Demokratik Güçleri'nin üniformalarını kullanan teröristler kolaylıkla kamufle oluyor. Böylelikle yerlerini muhafaza ederken, bölgede PYD'li kalmadığını kendileri de ABD yönetimi de dillendirebiliyor. Oysa SDG'nin 2015'te terör örgütü PYD liderliğinde kurulduğunu tüm dünya biliyor.

Kaynak: 24 TV
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×