Öne Çıkanlar feto TKDK Personel Sınav Başvuruları Ne Zaman? Türk Sialhlı Kuvvetleri Eski bakanın kızı intihar etti Erhan Kozan

Bu haber kez okundu.

Pentagon PYD çekildi diyor ama gerçekler bunu göstermiyor
Pentagon çekildi diyor ama gerçeklerle örtüşmüyor. İşte ABD'nin PYD çıkmazı! Her ne kadar Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı, PYD'nin Fırat Nehri'nin doğusuna çekilmesinin büyük ölçüde gerçekleştiğini söylese de Türkiye bunun gerçeği yansıtmadığını belirtiyor.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, örgüt militanları Fırat Nehri'nin batısındaki pozisyonlarını koruyor. Ayrıca terör örgütü PKK'nın dağ kadrosu yöneticilerinin PYD'ye ''yerinizden kıpırdamayın'' talimatları verdiği istihbarat dinlemelerine de takıldı.

Fırat Nehri'nin batısındaki PYD'li teröristler Mümbiç'te yuvalanmış durumda. Üstelik burada kendi örgüt üniformaları ve armalarının yerine Suriye Demokratik Güçleri'nin üniformalarını kullanan teröristler kolaylıkla kamufle oluyor. Böylelikle yerlerini muhafaza ederken, bölgede PYD'li kalmadığını kendileri de ABD yönetimi de dillendirebiliyor. Oysa SDG'nin 2015'te terör örgütü PYD liderliğinde kurulduğunu tüm dünya biliyor.

Kaynak: 24 TV
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×