Öne Çıkanlar feto Rıza Keten tek tip elbise 1 mayıs neden kutlanır 2017 AÖL 3 Dönem Sınav Sonuçları

Bu haber kez okundu.

Suriye Cerablus'a askeri harekat başlatıldı

Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye'nin Halep kentine bağlı olan Cerablus bölgesindeki DAEŞ'li teröristlerin temizlenmesi amacıyla söz konusu bölgeye büyük bir harekat başlattı. Harekat kapsamında koalisyon güçlerinin de desteği ile Cerablus'a fırtına obüsleri ile yoğun top atışları ve havadan da F-16'lar ile bombardıman yapılıyor.

CERABLUS'A HAREKAT BAŞLADI

Askeri kaynaklardan alınan bilgiye göre, TSK kara birlikleri henüz Suriye'ye girmedi. Kara harekatı henüz başlamadı. Cerablus'a hava harekatı saat 06.08 sıralarında başladı. Cerablus'ta belirlenen 63 hedefe 224 atış yapıldı. İş makineleri bölgeye geçit açma çalışmalarını sürdürüyor. Cerablus harekatında asıl amaç, Türkiye'nin sınır güvenliğini sağlamak ve Suriye'nin toprak bütünlüğünün sağlanması olarak açıklandı.

Türkiye'nin Cerablus'a başlattığı harekat ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne ve milletine haince saldıran, masum vatandaşları katleden tüm terör örgütleri ile mücadele edilmesi ve bu konuda uluslararası toplumun yanı sıra koalisyon güçleriyle işbirliği halinde çalışılması amaçlanıyor.

BAŞBAKANLIK'TAN CERABLUS HAREKATI AÇIKLAMASI

Başbakanlık'tan yapılan yazılı açıklamada Cerablus harekatı ile ilgili olarak şu ifadelere yer verildi:

Türk Silahlı Kuvvetleri, koalisyon hava kuvvetleri tarafından Suriye'nin Halep kentine bağlı Cerablus bölgesine terör örgütü DAEŞ'ten temizlenmesi amacıyla askeri harekat başlatılmıştır. DAEŞ ile aktif mücadele eden TSK'nın operasyonları, koalisyon güçlerinin bu terör örgütüne karşı yürüttüğü faaliyetlere önemli katkı sağlıyor. Operasyonla, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne ve milletine saldıran, masum vatandaşları katleden terör örgütleriyle aktif şekilde mücadele edilmesi, bu konuda uluslararası toplum ve koalisyon güçleriyle iş birliği halinde çalışmaların sürdürülmesi amaçlanıyor.

MUHALİFLER KARADAN İLERLİYOR

Türkiye Cerablus'a harekat düzenliyor. Koalisyon güçlerinin desteğiyle eş zamanlı olarak Özgür Suriye Ordusu'nun da harekata katıldığı bildiriliyor. Resmi olmayan ve teyide muhtaç olan bilgilere göre, Suriye'ye TSK kara harekatına hazırlanıyor. ÖSO unsurlarının Cerablus'a doğru ilerlemeye başladığı da gelen bilgiler arasında.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×