Öne Çıkanlar feto lys-4 sınavı nasıldı 1 mayıs kutlamaları polis müdahalesi Jülide Sarıeroğlu Nereli nisan enflasyon rakamları

Suriye'de 680 kilometrekarelik alan terörden temizlendi

680 kilometrekarelik alan terör örgütü DAEŞ ve YPG'den temizlendi. Suriye'nin Kuzeyi Türkiye'nin destek verdiği 'Fırat Kalkanı' operasyonuyla her geçen gün terörden adım adım temizlenerek özgürlüğüne kavuşuyor.

Suriye'de 680 kilometrekarelik alan terörden temizlendi
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) verdiği destekle Türkiye sınırını terör örgütü DAEŞ'ten kurtaran Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güneye doğru ilerleyişini sürdürüyor. Gittikçe daha da derinleşen harekat, terör örgütleri DAEŞ ve YPG'yi köşeye sıkıştırıyor.

Azez ve Cerablus hattında kalan bazı köyleri terörist unsurlardan temizleyen Özgür Suriye Ordusu, hattın birleştiği Kadıköy noktasından güneye doğru 14 kilometre ilerledi. Bu hamlenin terör örgütü YPG'nin batıya ilerlemesinin önüne geçmek için büyük bir set olması bekleniyor.

DAEŞ EL-BAB'A YIĞINAK YAPIYOR

ÖSO'nun bir diğer hedefi de terör örgütü DAEŞ'in elindeki El-Bab Kasabası. ÖSO güçleri Çobanbey'de kontrolü sağladıktan sonra El-Bab'a doğru ilerlemeye başladı. Terör örgütü DAEŞ'in Rakka'dan sonra en güçlü bölge olduğu olarak bilinen El-Bab'da militan, silah ve mühimmat yığınağı yaptığı belirtiliyor.

TÜRKİYE SINIRI SAKİN

Türkiye sınırında ise birkaç gündür yaşanan sakinlik devam ediyor. Sınır hattına konuşlandırılan zırhlı askeri araçlar 24 saat devriye geziyor. Sınırdaki tanklar ve obüslerde kullanıma hazır olarak bekletiliyor.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×