Öne Çıkanlar feto İlber Ortaylı okul inşaatında göçük azeri diye bir millet yok konseyde kimin adı yazıldı

Bu haber kez okundu.

TSK'dan son dakika açıklaması 17 DEAŞ'lı terörist öldürüldü

Fırat Kalkanı Harekatı 155'inci gün bilançosu Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) açıklaması ile duyuruldu. TSK'dan yapılan açıklamada Suriye'de yürütülen operasyon kapsamında terör örgütü DEAŞ'a ait 180 hedefin kara ve havadan ateş altına alınarak imha edildiği, DEAŞ'lı 17 teröristin de etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 24 Ağustos 2016 tarihinde başlatılan ve 155 gündür sürdürülen Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında büyük bir ilerleme kaydedildi. Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) birliklerinin desteğiyle ilerleyen Türk Ordusu, Suriye'nin El Bab kentini terör örgütü DEAŞ'ın elinden almak için tüm unsurları ile kararlı bir mücadele yürütüyor. DEAŞ'lı teröristlerin Suriye'den temizlenmesi ve Türkiye sınırındaki terör örgütü tehditlerinin bertaraf edilmesi için operasyonlar kararlılıkla devam ediyor.

Harekatın 155. gününde TSK'dan son dakika açıklaması yapıladı. Açıklamada hedef tespit vasıtalarıyla tespit edilen 180 DEAŞ hedefinin vurulduğu kaydedildi. Vurulan hedefler arasında DEAŞ'lı teröristlerin kullandıkları barınma yerleri, savunma mevzileri, komuta kontrol merkezi ile silah ve araçlar yer alıyor. Harekatlar kapsamında ayrıca DEAŞ mensubu 17 teröristin de öldürüldüğü açıklandı.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan Fırat Kalkanı Operasyonu 155. gün açıklamasında; ''Hedef tespit vasıtaları ile tespit edilen 180 DEAŞ hedefine ateş destek vasıtaları ile atış yapılarak bölgedeki terörist grupların faaliyetleri baskı altına alınmış; DEAŞ mensuplarınca kullanılan bazı barınma yerleri, savunma mevzileri, komuta kontrol tesisleri, silah ve araçları imha edilmiştir. Hava Kuvvetlerimize ait uçaklar tarafından, El Bab bölgesinde tespit edilen 1 DEAŞ hedefine yönelik düzenlenen hava harekatı sonucunda, barınma maksadı ile kullanılan 1 bina imha edilmiştir. Koalisyon hava unsurları tarafından, hava harekatı icra edilmemiştir. Gün içinde, icra edilen harekat kapsamında tespiti yapılan 17 DEAŞ mensubu etkisiz hale getirilmiştir. DEAŞ'tan temizlenen bölgelerde muhaliflere destek sağlayan patlayıcı madde tespit ve imha timlerimiz tarafından 30 el yapımı patlayıcı imha edilmiş, harekatın başından bugüne kadar, çoğu tuzaklanmış 3 bin 149 el yapımı patlayıcı 55 mayın kontrollü olarak etkisiz hale getirilmiştir.'' denildi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×