Öne Çıkanlar feto 2017 AÖL 3 Dönem Sınav Sonuçları lys tercih sonuçları 2017 1 mayısı kimler kutlar dgs sonuçları 2017

TSK, PYD ve DEAŞ hedeflerini bir bir imha etti

Fırat Kalkanı Operasyonu'nun önünü kesmek isteyen teröristler bombaların hedefi oldu. TSK, PYD'nin 6, DEAŞ'ın ise 40 hedefini imha etti.

TSK, PYD ve DEAŞ hedeflerini bir bir imha etti
Dabık Zaferi'nin ardından önü açılan Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) El Bab yolunda PYD'li teröristlerin saldırısına uğramıştı. PYD ve DEAŞ'lı teröristler önce uyarıldı ancak dinlemediler. Türk Silahlı Kuvvetleri hadlerini aşan teröristlere Türk Hava Kuvvetleri'ne bağlı savaş uçaklarıyla bomba yağdırdı.

200'E YAKIN TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Türk savaş uçaklarının bomba yağdırdığı PYD ve DEAŞ hedeflerinde 200'e yakın terörist öldürüldü. Hezimete uğrayan terör örgütü PYD, ÖSO güçlerine saldırmaya devam etti. Bunun üzerine TSK hava operasyonu düzenledi. Türk savaş uçakları ÖSO'nun önünü açmak için 6 PYD ve 40 DEAŞ hedefini bombalarla imha etti. Yapılan operasyonda 200'e yakın teröristin öldürüldüğü belirtildi.

Bu hava operasyonu üzerine paniğe kapılan PYD'li teröristler El Bab operasyonunu engellemek için işgal ettikleri köylerden çıkarak geldikleri Tel Rifat kasabası yönüne kaçtı. 

EL BAB'IN ALINMASIYLA PYD'NİN HAYALİ SUYA DÜŞECEK

Devam eden operasyonlarda Özgür Suriye Ordusu yaklaşık 1265 kilometre karelik alanda hakimiyet sağladı. Yaşanan çatışmalarda 3 ÖSO askeri şehit oldu. Sultan Murat Tümeni şehitlerden ikisinin isminin Halid Abdullrezak ve Süleyman Reşit olduğunu duyurdu. Özgür Suriye Ordusu, DEAŞ'ın işgali altındaki El Bab kasabasını alırsa Suriye'nin kuzeyinde bir terör koridoru oluşturmak isteyen PYD'nin bu hayali hüsrana uğramış olacak.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×