Öne Çıkanlar feto Çağatay Ulusoy emekli maaşına zam Türkiyenin aldığı ilk altın madalya Eski bakanın kızı intihar etti

Türk Jetleri Membiç'e yığınak yapan YPG'yi vuruyor

Türkiye, Fırat'ın batısındaki terör yuvalarını tek tek dağıtıyor. Bir yandan DAEŞ'in elindeki yerleşim yerleri Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) tarafından geri alınıyor bir yandan Membiç'e yığınak yapan terör örgütü YPG mevzileri vuruluyor.

- Bu haber 261 kez okundu.

Türk Jetleri Membiç'e yığınak yapan YPG'yi vuruyor
Suriye'nin Kuzeyindeki Fırat Kalkanı Operasyonu tüm hızıyla sürüyor. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) lojistik desteğiyle kontrolü ele geçiren Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) Cerablus'taki hareketliliği devam ederken, Türk Kızılay'ı da Cerablus'a insani yardımlarını ulaştırdı. Ancak sınırda askeri hareketlilik halen devam ediyor.

13 KÖY ÖSO KONTROLÜ ALTINDA

Cerablus'u Türkiye'nin desteğiyle geri aldıktan sonra batıdaki Azez ve güneydeki El-Bab'a ilerleyen Özgür Suriye Ordusu, 13 köyü daha terör örgütü DAEŞ'ten geri aldı. Cerablus çevresindeki 10, Çobanbey çevresindeki 3 köy DAEŞ'ten kurtarılarak ÖSO hakimiyetine girdi. Cerablus'tan çekilerek El-Bab ilçesine yerleşen DAEŞ'in bu bölgeden çıkarılması için de Özgür Suriye Ordusu harekat hazırlığı yapıyor.

YPG'NİN MEVZİLERİNİ TÜRK JETLERİ VURUYOR

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bölgedeki bir diğer terör örgütü YPG'ye karşı da operasyonları sürüyor. Uyarılara rağmen Fırat Nehri'nin batısındaki Membiç'ten çekilmeyen YPG'nin bölgeye yığınak yaptığı öğrenildi. Bu durum TSK'nın gözetimi altında. Türk jetleri zaman zaman bölgedeki YPG mevzilerini vuruyor.

Öte yandan Karkamıç sınır bölgesinde terör örgütü DAEŞ'in önceden tuzakladığı bombaların temizlenmesi için çalışmalar sürüyor. Bombaların imhası sırasında yangın da çıktı. Bölgeye gönderilen ekipler yangın söndürme çalışması yaptı. Türkiye sınırına çok yakın bir noktada bulunan bir barakada ise çok sayıda patlayıcı olma ihtimali üzerinde duran güvenlik güçleri buradaki çalışmalarını da sürdürüyor.

CERABLUS'A İNSANİ YARDIM

Cerablus'taki vatandaşlara yönelik insani yardımlarda sürüyür. Türk Kızılay'ı Cerablus'a TIR'larla yardım götürüyor. 

Kaynak: 24 TV
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×