Furkan Andıç Kimdir?

Furkan Andıç Kimdir?

Başarılı oyuncu Furkan Andıç, 4 Nisan 1990 tarihinde, İstanbul'da dünyaya geldi. Boşnak anne ve Trabzonlu babanın oğlu, 3 kardeşin ortancası olarak dünyaya gelmiştir. İşte; Furkan Andıç biyografisi.

Başarılı oyuncu Furkan Andıç, 4 Nisan 1990 tarihinde, İstanbul'da dünyaya geldi. Boşnak anne ve Trabzonlu babanın oğlu, 3 kardeşin ortancası olarak dünyaya gelmiştir.

Andıç, İlkokulu ve liseyi Ataşehir'de okudu. 2007 yılında liseden mezun olduktan sonra Ukrayna'ya gitti. Ukrayna'da Kiev Politeknik Üniversitesi'nde ilk sene hazırlık ve dil eğitimi aldı. İkinci senesinde ise ekonomi bölümünde okudu. Eğitim sistemindeki denklik koşulu yüzünden İstanbul'a dönmek zorunda kaldı.

Bir süre Bilgi Üniversitesi'nde Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünde okuyan genç oyuncu, daha sonra 2011-2012 eğitim senesi 1. döneminde Yeditepe Üniversitesi Görsel İletişim ve Tasarım bölümüne yatay geçiş yaptı.

2011 yılında başlayan "Umutsuz Ev Kadınları" dizisindeki "Levent" rolünü oynadı. 2014 yılında başlayan "Kaçak Gelinler" adlı dizide "Selim İnan" rolünde zengin bir ailenin tek çocuğu karakterini canlandırmıştı. 2015 yılında ise atv'de yayınlanan "Kırgın Çiçekler" adlı dizide 18 bölüm "Gökhan" karakterini canlandırdı. 2016 yılında ise Kanal D'de yayınlanan "Tatlı İntikam" adlı dizide "Tankut" karakterini canlandırmaktadır.

Birçok reklam filminde oynayarak oyunculuk kariyerine başlayan genç oyuncu, TNT ekranında yayınlanan Kolej Günlüğü adlı yapımla birlikte dizilerde de rol almaya başlamıştır. 2007 yılında Eti Bi Dolu, 2008 yılında Vatan Computer, 2011 yılında ise Turkcell ve Marmara Forum AVM'nin reklamlarında oynamıştır. Kolej Günlüğü dizisinde ise Mert karakterini canlandırmıştır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×