Bu haber kez okundu.

Atatürk Havalimanı’nda kış alışveriş festivali başladı

Atatürk Havalimanı’nda "Winter Wonderland Alışveriş Günleri" başladı.

Atatürk Havalimanı’nda kış festivali olarak bilinen "Winter Wonderland Alışveriş Günleri" başladı. Festival kapsamında bugün dış hatlar terminali metro katında birbirinden seçkin markalar stant açtı. Bin 350 metrekarelik alana kurulan ve 4 gün boyunca sürecek olan alışveriş festivalinde DJ performansları ve sürpriz aktiviteler yer alacak.

İHTİYAÇ SAHİBİ ÇOCUKLAR UNUTULMADI

Festival kapsamında ihtiyaç sahibi çocukların da dileklerinin gerçekleşmesi için bir proje hazırlandı. Festival alanına büyük bir dilek ağacı yerleştirildi. Ağacın dallarına ise ihtiyaç sahibi çocukların kendi el yazılarıyla yazdıkları dilekleri asıldı. Zarflar içinde asılan dilekleri çocuklara yardım etmek isteyen vatandaşlar yerine getirebilecek. Ağaçtan istediği bir zarfı çekerek içindeki dileği okuyan yardımsever vatandaşlar, ihtiyaç sahibi çocukların dileğini gerçekleştirecek.

"ALIŞ-VERİŞ FESTİVALİNİ HAVALİMANINA TAŞIDIK"

Fuarın organizatörlerinden Sevda Kaya, “Geleneksel olarak her sene Winter Wonderland temalı alış-veriş festivali düzenliyoruz. Ben 30 yılımı havalimanında geçirdim. Burada çalışan beyaz yakalılar yoğun bir şekilde çalıştığından dolayı alış-verişlere vakit ayıramıyorlardı. Bunu bildiğim için dedim ki, farklı bir proje olsun böyle bir şey yapayım. Böylece alış- veriş festivalini havalimanına taşıdık” dedi.

Festivalde ayrıca bir sosyal sorumluluk projesi de yürüttüklerini anlatan Kaya, “Acil İhtiyaç Projesi Vakfıyla işbirliği yaparak ihtiyaç sahibi çocukların dileklerini gerçekleştirmek istedik. İhtiyaçları olan çocukların kendi el yazılarıyla dilek ağacımızda dilekleri mevcut. Her gelen katılımcının dilek ağacından bir mektup almasını istiyoruz. Çocuklar el yazılarıyla mektuplarını daha önce yazdılar. Arkadaşlarımız onları topladı ve buradaki ağaca astık. Her gelen ağaçtan bir mektup alarak ne yazıyorsa onu gerçekleştirecek“ diye konuştu.

Winter Wonderland Alışveriş Günlerine Emel Yıldırım, Elif Gönlüm gibi iş ve cemiyet hayatının ünlü simaları da kendi markalarıyla katılıyor.

(İHA)
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×