Bu haber kez okundu.

Başbakan Binali Yıldırım’dan acılı aileye taziye telefonu

Başbakan Binali Yıldırım Şırnak’ta yaşanan maden göçüğünde hayatını kaybeden işçilerden Sekvan Üstün’ün ailesini telefonla arayarak taziyede bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan sonra Başbakan Binali Yıldırım da Şırnak’taki maden göçüğünde hayatını kaybeden Sekvan Üstün’ün babası Teter Üstün’ü telefonla arayıp başsağlığında bulundu. Bazı programlara katılmak için Şırnak’a gelen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, beraberinde Şırnak Valisi Mehmet Aktaş, Cizre Kaymakamı Faik Arıcan, AK Parti Şırnak İl Başkanı Halil İbrahim Erkan ile birlikte göçükte hayatını kaybeden Sekvan Üstün’ün ailesini ziyaret edip baba Teter Üstün’e taziyede bulundu. Fakıbaba, Başbakan Binali Yıldırım’ı telefonla arayıp acılı baba Teter Üstün’ü Başbakan ile görüştürdü.

Baba Teter Üstün’e telefonla taziye dileklerinde bulunan Başbakan Binali Yıldırım, “Başınız sağ olsun, sizlere Allah uzun ömürler versin. Acınızı paylaşıyoruz. Her zaman yanınızdayız. Kardeşlerimizi geri getiremeyiz ama sizlerin acısını hafifletmeye çalışıyoruz. Allah’a emanet olun. Hepinize başsağlığı diliyorum“ dedi.

Baba Teter Üstün ise ilgi ve alakadan dolayı Başbakan’a teşekkür etti.

Bir müddet taziye evinde Üstün ailesi oturup aileyi teselli eden Bakan Fakıbaba, baba Teter Üstün’e başsağlığı diledikten sonra Silopi ilçesine gitmek üzere Cizre’den ayrıldı.

(Abidin Yel/İHA)
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×