Bu haber kez okundu.

EMITT’te KKTC rüzgarı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Turizm ve Çevre Bakanlığının EMITT’teki standı vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Ziyaretçi akınına uğrayan stantta vatandaşlara Kıbrıs turizmi hakkında bilgiler verildi.

22’nci Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT), Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un katılımıyla bugün kapılarını ziyaretçilere açtı. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen fuarda yüzlerce il, ilçe ve firma stant açtı. Fuara yoğun ilgi gösteren vatandaşlar, stantları tek tek gezerek görevlilerden bilgi aldı. KKTC Turizm ve Çevre Bakanlığının standı ise en çok dikkat çeken stantlar arasındaydı. Kıbrıs kültürünün tanıtıldığı stantta Kıbrıs turizmi hakkında da bilgiler verildi. Vatandaşların standa gösterdiği yoğun ilgi dikkat çekti.

Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi Genel Başkanı Ahmet Savaşan, “Bugün dünya turizminin kalbinin attığı İstanbul’dayız. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Turizm ve Çevre Bakanlığı şemsiyesi altında Kıbrıs sağlık turizmi ve bütün sektörümüzle burada dünyanın yüzden fazla ülkesine Kuzey Kıbrısımızı, ülkemizi, zenginliklerimizi tanıtıyoruz. Amacımız ülkemizde her geçen yıl daha da ileriye giden turizm sektörünü daha ileriye taşımak ve devletimizi kendi ayakları üzerinde duracak seviyeye taşımak. Turizm Bakanlığının ciddi desteği ve elbette ki bizlerin inancı, çalışkanlığıyla bugün burada dünyayla bütünleşmiş bir şekilde yeni anlaşmalara imza atıyoruz” dedi.

Ziyaretçilere Kıbrıs insanının sıcaklığını ve misafirperverliğini anlattıklarını söyleyen Savaşan, “Alternatif turizm türlerini dünyanın pek çok noktasından gelen turizm profesyonellerine tanıtıyoruz ve en önemlisi ülke insanımızın sıcaklığını, misafirperverliğini burada tanıtıyoruz. İlk günü çok güzel ve kıymetli buluyorum. Burada kendi evimizdeymiş gibi dünyaya kendimizi tanıtabiliyoruz” şeklinde konuştu.

(Emrah Kuş - Özge Yağmur/İHA)
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×