Bu haber kez okundu.

Fatma Şahin’den CHP’li vekile tazminat davası

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, hakkında görevden alınacağı yönünde sosyal paylaşım sitesinden paylaşımda bulunan CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş’a 100 bin TL’lik manevi tazminat davası açtı.

Başkan Şahin, sosyal medya üzerinden yanlış algı uyandırıcı ve mesnetsiz paylaşım yaptığını belirttiği CHP Milletvekili Yarkadaş hakkında hukuk mücadelesi başlattı. Yarkadaş hakkında Gaziantep Asliye Hukuk Mahkemesine manevi tazminat davası açan Şahin, davayı kazanması halinde 100 bin TL’yi hayır kurumuna bağışlayacak. Bundan böyle kendisi hakkında gerek sosyal medya üzerinden gerekse yazılı ve görsel basın yoluyla algı kirliliği operasyonu yapanlara karşı hukuk mücadelesi vereceğini açıklayan Başkan Şahin, CHP İstanbul Milletvekili Yarkadaş’a siyasi sorumsuzluğun hesabını yargı önünde soracağını kaydetti.

"SORUMSUZLUĞUNUN BEDELİNİ ÖDEYECEK"

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş’ın 5 Ekim 2017 günü sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımı hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin, “CHP’li vekil Yarkadaş hakkında Gaziantep Asliye Hukuk Mahkemesine 100 bin TL’lik manevi tazminat davası açtım. Mahkemenin kazanılması durumunda 100 bin TL’yi bir hayır kurumuna bağışlayacağım. Bu kişi, algı operasyonuyla şehrin kaderiyle oynadı. Bize, kötülüğe kötülükle cevap vermek yakışmaz. O yüzden hukuk devletinin gereği olarak şehrimin ve kendi hakkımı yasal çerçevede arayacağım. Herkes sorumsuzluğun bedelini yargı önünde vermeli ki bir daha böylesi bir hata yapmasın” dedi.

(İHA)
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×