Bu haber kez okundu.

Minik kalplerden Mehmetçik’e duygulandıran hediye

Edirne’de ilkokul öğrencileri tarafından Şırnak’ta görev yapan askerlere gönderilen erzak paketi ve mektuplar Mehmetçik’i duygulandırdı.

Edirne’nin Uzunköprü ilçesinde bulunan Demokrasi İlkokulu öğrencileri ve aileleri, yiyeceklerle birlikte kışlık giyim eşyalarını hediye paketleri halinde Şırnak’ta görev yapan askerlere gönderdi.

"PAKETLERDE HALKIMIZIN SICACIK YÜREĞİ VARDI"

Hediye paketlerini alan askerler duygularını sosyal medyada paylaştı. Bir asker paylaşımda, "Hediye paketlerinin içinde sadece yiyecek ve giyecek yoktu; halkımızın sıcacık yüreği vardı. İlkokul öğrencilerine bu duyguyu aşılayan başta anne babasına, öğretmenlerine teşekkür ederim. Sizler rahat olun biz görevimizi layıkıyla yapıp tez zamanda vatanımıza geri döneceğiz" ifadelerine yer verdi.

İlkokul öğrencilerinden Emircan Yıldırım mektubunda, "Ben de senin gibi askerim ben de senin gibi vatanımızı koruyacağım" dedi.

"SAYENİZDE RAHAT UYUYOR DIŞARIDA GÜVENLİ YAŞAYABİLİYORUZ"

Minik öğrenci Emre Aksoy da mektubunda, "Vatanımızı korumak uğruna aylarca ailelerinize hasret kalıyorsunuz. Özlemle ve hasretle geçiyor günleriniz. Vatan sevdası için çektiğiniz soğuğa karşı gece gözünüzü kırpmadan beklediğiniz nöbetlere rağmen var gücünüzle sabrediyorsunuz. Sizin sayenizde rahat uyuyor dışarıda güvenli yaşayabiliyoruz" dedi.

(Koray Ustabaşı/İHA)
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×