Bu haber kez okundu.

Nisan ayında lapa lapa kar...

Türkiye'de dört mevsim yaşanıyor. Ege ve Akdeniz'deki havaalanlarına turist taşıyan uçaklar ardı ardına inerken, Kars'ın Sarıkamış ilçesine de kar taneleri ardı ardına düştü. Kenti bembeyaz bir örtü kapladı. Vatandaş ise şaşkın. Yöre halkı her ne kadar soğuk ve karlı havalara alışık olsa da, Nisan ayında yağan kar şaşkınlık yarattı. Yetkililere göre hava iyice soğuyacak ve kar yağışı gece boyunca sürecek.

Türkiye sıcak günlere ve yaza hazırlanırken Kars'ın Sarıkamış ilçesine lapa lapa kar yağdı. Bu durum, kara ve soğuğa alışkın vatandaş bile şaşırdı. Yetkililer kar yağışının gece boyunca süreceğini belirtti.

Saıkamış'a Nisan ayında kar yağdı

Türkiye dört mevsimi yaşamaya devam ediyor. Bir çok Ege ve Akdeniz şehirlerinde turizm sezonu açılmış, turist kafileleri havaalanlarına inmiş ve insanlar denize girmeye başlamışken, Kars'ın Sarıkamış ilçesinden kar haberi geldi.

"Batı'da denize giriyorlar, burada kar yağıyor"

Kış aylarında iklim şartları her zaman sert geçen yöre de Nisan ayının sonlarına doğru yağan kara vatandaş da şaşırdı. Batı ve güney illerinde denize girildiğini ifade eden yöre halkı, kışın Sarıkamış'ta halen etkili olduğna dikkat çekti.

Nisan'da yağan kar, çocukları sevindirdi

Vatandaş Nisan ayında yağan kar karşısında şaşkın iken bu duruma en çok yine çocuklar sevindi. sokağa fırlayan çocuklar, kayarak ve kartopu oynayarak doyasıya eğlendi.

Sarıkamış'taki kar yağışı bütün gece sürecek

Nisan ayında yağan kar sonucu hava sıcaklığının hissedilir şekilde düşmesiyle birlikte, yetkililer, kar yağışının gece boyunca sürmesini beklediklerini belirttiler.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×