Bu haber kez okundu.

15 Temmuz her sene 'Şehitlerimizi Anma Günü' olarak anılacak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Genelkurmay Başkanı Hulusi Akara dün akşam Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir basın toplantısı düzenledi. Darbe girişimine ilişkin açıklamaların yapıldığıda toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin, tarihinin en hain, en alçak silahlı darbe girişimine karşı direnişin kararlı bir şekilde sürdürüldüğünü söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gelecek nesillerin, 15 Temmuz demokrasi direnişin tüm kahramanlarının asla unutulmayacağını vurgulayarak ''Gelecek nesiller siviliyle, polisiyle, askeriyle 15 Temmuz demokrasi direnişinin tüm kahramanlarını asla unutmayacaktır. 15 Temmuz tarihini her yıl Şehitlerimizi Anma Günü olarak ilan ettiğimizi de bu vesileyle sizlerle paylaşmak istiyorum.'' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Türk milleti, tarih yapan ve yazan bir millet olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur. Milletime diyorum ki demokrasi nöbetlerimizi sonuna kadar devam ettirerek, tarihe altın harflerle yazdığımız bu başarıyı taçlandıralım. Bir kez daha dedikodulara, fitne odaklarına, yalan yanlış haberlere itibar edilmemesini, sadece ve sadece hükümetimizin, devletimizin yetkili kurumlarının, kişilerinin, güvenlik güçlerimizin verdiği bilgilere güvenilmesini özellikle rica ediyorum.'' ifadelerini kullandı.

GÖZALTINA ALINAN VE TUTUKLANAN KİŞİ SAYISI

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, FETÖ mensuplarının tamamen temizlenene kadar darbe girişimi sonrası başlatılan soruşturma, gözaltı ve tutuklama sürecinin devam edeceğini belirterek, ''bu akşama kadar 10400 kişi gözaltına alındı. 4060 kişi tutuklandı'' dedi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×