Bu haber kez okundu.

15 Temmuz 'resmi tatil' Kazan 'Kahraman' ilan edildi
Meclis Genel Kurulunda ele alınan teklife ilk imzayı Başbakan Binali Yıldırım attı. Teklif, genel kurulda AK Parti, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) tam desteğiyle onaylandı.

Kazan halkı gösterdiği direnişle darbenin seyrini değiştirdi, 9 şehit verdi. AK Parti'nin verdiği teklifle kahramanlık ünvanı aldı ve artık adı 'Kahramankazan' oldu. İlçenin girişine de 'Kahramankazan' levhası kondu.

Kahramankazan

KARAR SEVİNÇLE KARŞILANDI

Kahramanlık ünvanı sevinçle karşılandı. 15 Temmuz gecesi hiç silinmediği hafızalarda yeniden canlandı. Kazan'ın kahraman ilan edilişini o gecenin kahramanlarından Mustafa Zorova'da hasta yatağında aldı. Zorova, ''Devletimize çok teşekkür ederim. Bizim yaramıza merhem oldu.'' diyerek memnuniyetini dile getirdi.

Mustafa Zorova, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile hasta yatağında yaptığı sohbeti de anlattı. Zorova, ''Reisi Cumhurum arada bir hemen hemen 10 günde bir arar sorar. 'Nasılsın Gazi baba' der. Bende 'iyiyim, sayın Cumhurbaşkanım' derim'' dedi.

15 Temmuz resmi tatil

15 TEMMUZ RESMİ TATİL

Meclis Genel Kurulu'nda ele alınan Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi de kabul edildi. Buna göre 15 Temmuz resmi tatil ilan edildi. Ayrıca ''Demokrasi ve Özgürlükler Günü'' ibaresinin ''Demokrasi ve Milli Birlik Günü'' olarak değiştirilmesine karar verildi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×